Karviná - Opava 0:0Opava brala bod a už není poslední. Zápas pravdy ji teprve čeká

Karviná

Fotbalisté Karviné remizovali v úterním duelu skupiny o záchranu s Opavou 0:0. Hosté se posunuli na předposlední místo před Příbram. Oba celky mají shodně 24 bodů.

Fotbalisté Karviné s Opavou bojují ve skupině o záchranu v nejvyšší soutěži.

Zatímco na jiné stadiony může od pondělí po dalším uvolnění opatření proti novému koronaviru už 5000 osob, v Karviné se z důvodu zhoršené epidemiologické situace v regionu mohlo slezského derby zúčastnit jen maximálně 500 lidí. Do hlediště se tak dostalo pouze 250 diváků.

Oba týmy vsadily na rozestavení se třemi středními obránci. Karvinští začali lépe a hned v šesté minutě trefili brankovou konstrukci. Do Lingrova centru se položil Janečka a tvrdou hlavičkou orazítkoval tyč. Pak si na přímý kop naběhl Mangabeira a těsně nedosáhl na míč.

Hosté se postupem času oklepali z úvodního karvinského náporu a srovnali hru, nadále ale hrozili spíše domácí. Před Ndefem na poslední chvíli odvrátil Helešic, proti Lingrovi zase zasáhl brankář Fendrich.

Poté zachránila branková konstrukce i domácí. Ve 34. minutě Zavadil po rohu nakrátko mířil přímo mezi tyče a gólman Bolek míč odvrátil s pomocí břevna. Ve 40. minutě měl velkou šanci domácí Smrž, který se dostal v malém vápně k míči po hlavičce Ndefeho, ale balon nezasáhl ideálně.

Po změně stran zkoušel technickou ranou obstřelit gólmana domácí Ba Loua, ale těsně minul. Po dalším závěru v opavské šestnáctce zakončoval nepříliš důrazně Ndefe.

Poté ubylo šancí. Domácí byli aktivnější, ale do zakončení se příliš nedostávali. Až v závěru střílel Ba Loua z dobré pozice vedle a v 88. minutě pak Guba zakončoval v pádu jen do Fendricha.

2. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:
MFK Karviná - SFC Opava 0:0
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Hrubeš (video). ŽK: Šindelář (Karviná). Diváci: 250 (limit 500 osob na stadionu).
Karviná: Bolek - Santos, Šindelář, Rundič (87. Guba) - Ndefe, Smrž (70. Hanousek), Mangabeira, Janečka (60. Qose), Čonka (70. Taiwo) - Ba Loua, Lingr. Trenér: Jarábek.
Opava: Fendrich - Hrabina, Hošek, Harazim (64. Mondek), Žídek, Helešic (72. Zapalač) - Souček (72. Jursa), Zavadil, Texl - Dordič, Juřena (84. Železník). Trenér: Skácel.