Liberec - Sparta 1:2Sparta zvládla finále poháru a po šesti letech má trofej! Výhru trefil z penalty Kanga

50. Pešek 1 : 0
65. Karlsson 1 : 1
73. Kanga (penalta) 1 : 2

Liberec

Přes šest let čekala Sparta na velkou trofej, ve středu večer ji konečně získala! Ve finále MOL Cupu porazila na stadionu U Nisy Liberec 2:1. Letenští brzy po přestávce prohrávali po gólu Peška, ale dvěma zásahy skóre otočila. Vítězný gól vstřelil Kanga z penalty. Liberec nastoupil tak jako v celé sezoně i do finále s Knoblochem v bráně, ale bez Kuchty, jenž se den před zápasem zranil.

Radost fotbalistů Sparty po vyhraném finále MOL Cupu na hřišti Slovanu Liberec.

Sparta na velkou trofej čekala od roku 2014, Liberec od roku 2015 a důležitost bitvy byla v prvním poločase cítit na obou stranách. Bojovalo se hlavně ve středu pole a zápasu dominovaly bezchybné obrany.

Ta sparťanská zaváhala ve 29. minutě, kdy míč převzal od Rondiče rychlý Pešek, jenž se prosmýkl přes dva obránce, jenže ve velké šanci nastřelil jen gólmana Heču. Byla to největší šance první části. Tým Václava Kotala hrozil jen střelami zpoza vápna, náznakem šance zahrozil i Kozák po přihrávce Sáčka v 7. minutě.

Týmu z Letné zatrnulo ve 33. minutě, kdy Frýdek šlápl na hrudník po faulu na zemi ležícího Malinského. Sudí Královec po konzultaci s videorozhodčím zákrok ocenil pouze žlutou kartou.

Liberec udeřil hned pět minut po přestávce. Z pravé strany nacentroval do vápna Koscelník, náhradník za Kuchtu Rondič prodloužil přes Štetinu na zadní tyč, kde nikým nehlídaný Pešek otevřel skóre parádní střelou levačkou.

Úvodní gól změnil obraz hry, Sparta začala útočit, Liberec sázel na svou zbraň - rychlé brejky. V 58. minut mohl zvýšit Rondič, jemuž míč po úniku na pravé straně předložil Malinský. Bosenský útočník však v obrovské šanci nastřelil Heču.

Letenští mohli vzápětí vyrovnat, jenže gólovou střelu Karlssona tečoval Karafiát na rohový kop. V 65. minutě se už Karlsson radoval. Míč mu před pokutovým obloukem pěkně postrčil na levou stranu Kanga a Švéd ukrytou střelou k protější tyči vyrovnal.

Sparta otočila finále čtvrt hodiny před koncem, kdy Knobloch před Tettehem zaváhal, k míči se v pokutovém území dostal dřív sparťanský útočník, jehož liberecký gólman fauloval a sudí Královec s trestem neváhal. Nařízenou penaltu Kanga suverénně proměnil, přestože Knobloch stranu vystihl. V dramatickém závěru už modrobílí prodloužení vybojovat nedokázali, po druhé žluté musel navíc ze hřiště liberecký Rondič. Sparta veze na Letnou sedmý pohár v éře samostatné české ligy.

Finále MOL Cupu:
Liberec - Sparta 1:2 (0:0)
Branky: 50. Pešek - 65. Karlsson, 73. Kanga z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Marek (video). ŽK: Rondič, Knobloch, Mikula, Mara - Kanga, Frýdek, Tetteh, Karlsson, Heča. ČK: 89. Rondič. Diváci: 2351 (limit 5000 osob na stadionu)
Liberec: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Hromada (71. Alibekov), Mara - Malinský, Baluta (84. Beran), Pešek (90. Zeman) - Rondič. Trenér: Hoftych.
Sparta: Heča - Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek - Krejčí - Karlsson (85. Hanousek), Kanga, Dočkal (90. Trávník), Hložek - Kozák (61. Tetteh). Trenér: Kotal.