Jablonský pomohl gólem Cracovii k triumfu v Polském poháru

Lublin

Český obránce David Jablonský pomohl Cracovii Krakov vyhrát Polský fotbalový pohár. Ve finále s obhájcem trofeje Lechií Gdaňsk vyrovnal v 88. minutě na 2:2 a poslal zápas do prodloužení. V něm zajistil Cracovii historický úspěch gólem ve 117. minutě Mateusz Wdowiak.

David Jablonský na archivním snímku v dresu Teplic.

V dramatickém zápase rozhodčí neuznali v 75. minutě gól na 2:1 kvůli ruce. Lechia vzápětí přišla o vyloučeného Maria Maloču, přesto ji v 85. minutě poslal Patryk Lipski krátce po svém příchodu na hřiště do vedení. Porážku Cracovie odvrátil Jablonský hlavičkou po rohovém kopu a v závěru prodloužení dokonal krakovský tým obrat.

Cracovia má ve sbírce pět ligových titulů, ale pohár získala poprvé. V lize, kterou ovládla Legia Varšava s útočníkem Tomášem Pekhartem, skončil krakovský tým sedmý.