Novák kvůli zranění nedohrál, ale má trofej z třetí země

Ankara

Fotbalový obránce Filip Novák získal s Trabzonsporem po finálové výhře 2:0 nad Alanyasporem Turecký pohár a má trofej z třetí země. Domácí pohár získal i s Jabloncem, s Midtjyllandem vyhrál dánskou ligu. Kvůli zranění ale musel v 78. minutě vystřídat.

Filip Novák z Trabzonsporu na archivním snímku během utkání 3. předkola Evropské ligy na půdě Sparty.

Trabzonspor si spravil chuť po nevydařeném ligovém závěru, kdy mu titul vyfoukl Basaksehir. V dnešním finále před prázdným hledištěm v Istanbulu otevřel skóre po 25 minutách Abdülkadir Ömür. V dlouhém nastavení přidal pojistku nejlepší ligový střelec Nor Alexander Sörloth.

Triumf v domácím poháru slaví Trabzonspor podeváté, poprvé po deseti letech. Pro třicetiletého reprezentačního obránce Nováka, kterému vypršela smlouva, to může být tečka za dvouapůlročním angažmá v Turecku.