Č. Budějovice - Kladno 7:4Motor prohrával o dva góly, pak se rozjel! Rytíři odjeli s přídělem

mm, škvČTKSport.cz

Znovu 11 gólů, znovu výhra Českých Budějovic a prohra Kladna. Jihočeští hokejisté po úspěchu z minulého týdne v poměru 8:3 porazili i v dohrávce 3. kola skupiny A pohárového Generali Česká Cup prvoligové kladenské Rytíře, tentokrát 7:4, přestože hosté ještě v polovině zápasu vedli. Extraligový nováček se díky třetí výhře ze čtyř duelů posunul do čela tabulky před Spartu, Kladno zůstává poslední.

Zleva Vsevolod Sorokin z Kladna, gólman David Stahl a Adam Raška z Budějovic.

První střet celků, které si prohodily místa v extralize a první lize, vyhráli Českobudějovičtí ve čtvrtek na kladenském ledě vysoko 8:3. Také tentokrát diváci viděli celkem 11 branek. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě hostující Tomáš Guman, do první přestávky ale vyrovnal Karel Plášil.

Také vstup do druhé části vyšel lépe Rytířům. Po 106 sekundách jim vrátil vedení Nicolas Hlava, ve 27. minutě ho ještě navýšil Matyáš Filip. I dvoubrankové vedení ale bylo hostům málo a přišli o něj velmi rychle. Nejprve snížil po 103 sekundách Roman Přikryl, chvilku nato se jako jeden z asistentů podílel na vyrovnání Miroslava Indráka a sám dokonal obrat.

Brankář Českých Budějovic Marek Čiliak.

Vedení domácích zvýraznili ve třetím dějství Albert Michnáč a Vít Jonák. Guman, který měl stejně jako Přikryl v utkání bilanci 2+1, sice ještě oživil šance Kladna na body, ale v končící 56. minutě završil výsledek Martin Novák. Shodně po třech bodech za nahrávky si připsali obránci Pavel Pýcha (České Budějovice) a Jiří Ticháček (Kladno).

Generali Česká Cup, dohrávka 3. kola skupiny A:
České Budějovice - Kladno 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Plášil (Gilbert, Pýcha), 29. R. Přikryl (Z. Doležal, Plášil), 32. Indrák (Pýcha, R. Přikryl), 36. R. Přikryl (Pavel, Z. Doležal), 42. Michnáč (Gilbert), 50. Jonák (Pýcha, Raška), 56. M. Novák (Michnáč) - 4. Guman (Kubík, Ticháček), 22. Hlava (Guman, Ticháček), 27. Filip (Ticháček, Sorokin), 50. Guman (Bílek, Kubík). Rozhodčí: Lacina, Pilný - Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 1420.