Vrabcová pět měsíců po porodu doběhla v půlmaratonu šestá

Necelých pět měsíců po porodu se vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová vrátila k závodům šestým místem v půlmaratonu v Ústí nad Labem. Časem 1:18:21 držitelka českého rekordu na této trati výrazně překonala své očekávání, neboť počítala spíš s výkonem kolem hodiny a 30 minut.

Ilustrační foto. Eva Vrabcová-Nývltová na trati maratónu v Londýně.

Z domácích běžkyň bronzovou medailistku z mistrovství Evropy v maratonu porazila jen Marcela Joglová. Vítězka červencového republikového šampionátu v půlmaratonu doběhla čtvrtá za 1:15:12. Závod vyhrála Němka Kristina Hendelová výkonem 1:13:29.

Mezi muži zvítězil Ukrajinec Bohdan-Ivan Horodyskyj časem 1:03:54. Nejlepší z českých běžců Vít Pavlišta skončil stejně jako Joglová těsně pod stupni vítězů. Pětatřicetiletý závodník Slovanu Liberec se ale mohl radovat z nového osobního rekordu 1:04:48. Pódium mu uniklo o 13 sekund.

Jubilejní desátý ročník půlmaratonu v Ústí nad Labem se kvůli koronaviru konal za mimořádných opatření. Dva tisíce běžců se postavilo na start s rouškou, kterou si mohli sundat po zahájení závodu. Z důvodů zvýšené hygieny chybělo na trase tradiční občerstvení.