Fotbalisté Plzně se ve 4. předkole Evropské ligy utkají s Beer Ševou

Fotbalisté Plzně se v závěrečném 4. předkole Evropské ligy utkají s Beer Ševou. Izraelský celek porazil skotský Motherwell 3:0. Liberec zase čeká souboj s APOELem Nikósie. Kyperský tým zdolal na penalty bosenský celek Zrinjski Mostar 4:2. V normální hrací době i po prodloužení skončil duel 2:2. Závěrečné předkolo se bude hrát 1. října stejně jako doposud na jeden vítězný zápas bez diváků. Zatímco Plzeň se představí v Izraeli, Liberec vyzve APOEL doma.

Elton Acolatse (vlevo) z Beer Ševy oslavuje se spoluhráči třetí gól v síti Motherwellu.

Plzeň ve třetím předkole EL vyřadila Sönderjyske

Plzeň, která si doma poradila s dánským Sönderjyske 3:0, potkala Beer Ševu při poslední účasti v základní skupině Evropské ligy v sezoně 2017/18. Na svém stadionu zvítězila 3:1 a v Izraeli 2:0.

Hapoel se proti Motherwellu ujal vedení na konci poločasu zásluhou Miguela Vítora. V 70. minutě byl vyloučen hostující obránce Declan Gallagher a domácí záložník Josue následně z pokutového kopu zvýšil. Konečný výsledek stanovil Elton Acolatse.

Hráči Dunajské Stredy se radují z vítězství.

APOEL od 11. minuty prohrával, ale ještě v prvním poločase otočil skóre. Hosté dotáhli duel ve druhé půli do prodloužení, v němž se nerozhodlo. Při penaltách neuspěli domácí pouze jednou, zatímco Mostar dvakrát.

Dunajská Streda, která ve 2. předkole vyřadila Jablonec 5:3 po prodloužení, utrpěla v Linci debakl 0:7. Od 48. minuty za stavu 0:3 dohrávala v deseti.

AC Milán bez kanonýra Zlatana Ibrahimovice, který onemocněl covidem-19, zdolal na San Siru norský celek Bodö Glimt 3:2. Dvěma góly se na postupu Rossoneri podílel turecký záložník Hakan Calhanoglu. Do posledního předkola se dostal i Tottenham, jenž na hřišti makedonské Škendije Tetovo vyhrál 3:1.

Dál postoupil i PSV Eindhoven, který zvítězil na hřišti slovinské Mury 5:1. Od 76. minuty nastoupil za vítězný tým český záložník Michal Sadílek.

Z jasného triumfu se radovalo Malmö, jež rozstřílelo Lokomotivu Záhřeb 5:0. Glasgow Rangers ovládl duel v Tilburgu 4:0, zatímco další glasgowské mužsvo Celtic vyhrál na hřišti Rigy 1:0 gólem z 90. minuty. Také rumunská Kluž 1:0 na stadionu stockholmského Djurgardenu. Stejným poměrem Sporting Lisabon postoupil přes Aberdeen.

3. předkolo fotbalové Evropské ligy:
Ararat-Armenia - Celje (Slovin.) 1:0 po prodl.
Kuopio - Suduva (Lit.) 2:0 (1:0)
Fehérvár - Remeš 0:0 po prodl., pen. 4:1
Rostov - Maccabi Haifa 1:2 (1:1)
Djurgaarden - Kluž 0:1 (0:0)
Riga - Celtic Glasgow 0:1 (0:0)
Sofia - B36 Tórshavn 3:1 (2:0)
Rosenborg Trondheim - Alanyaspor 1:0 (0:0)
Malmö - Lokomotiva Záhřeb 5:0 (3:0)
Mura (Slovin.) - PSV Eindhoven 1:5 (1:2)
Besiktas Istanbul - Rio Ave 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 2:4
Floriana (Mal.) - Flora Tallinn 0:0 po prodl., na pen. 2:4
Charleroi - Partizan Bělehrad 2:1 po prodl. (1:1, 1:0)
Klaksvík (Faer. ostr.) - Dinamo Tbilisi 6:1 (1:0)
FK Sarajevo - Budučnost Podgorica 2:1 (1:1)
Galatasaray Istanbul - Hajduk Split 2:0 (0:0)
FC Kodaň - Gliwice 3:0 (1:0)
Škendija Tetovo (Sev. Mak.) - Tottenham 1:3 (0:1)
Granada - Lokomotiv Tbilisi 2:0 (0:0)
Šeriff Tiraspol - Dundalk (Ir.) 1:1 po prodl. (1:1, 1:1), na pen. 3:5
APOEL Nikósie - Zrinjski Mostar 2:2 po prodl. (2:2, 2:1), na pen. 4:2
Standard Lutych - Vojvodina Novi Sad 2:1 po prodl. (1:1, 0:0)
Wolfsburg - Černihiv (Ukr.) 2:0 (1:0)
Legia Varšava - Drita (Kos.) 2:0 (2:0)
FC Basilej - Anorthosis Famagusta 3:2 (3:1)
Rijeka - Kovalivka (Ukr.) 2:0 po prodl.
Program 4. předkola fotbalové Evropské ligy (hraje se na jedno utkání 1. října):