Čerepovec - Minsk 1:4Furch vychytal Minsku šestou výhru za sebou

Moskva

Dominik Furch pomohl v Kontinentální lize hokejistům Dinama Minsk k šesté výhře za sebou a jen necelých sedm minut ho dělilo od první vychytané nuly v ročníku. Běloruský celek zvítězil na ledě Čerepovce 4:1 a v tabulce Východní konference zaostává o jediný bod za vedoucím CSKA Moskva.

Dominik Furch během tréninku hokejové reprezentace

V zápasech Minsku padá hodně gólů, Furch dosud měl průměr téměř 3,5 obdržené branky na utkání. Tentokrát ho ale z 33 střel domácích hokejistů překonal jen Denis Vicharev v 54. minutě z dorážky v přesilové hře.

Góly českých útočníků Lukáše Sedláka a Tomáše Hyky rozhodly o výhře Čeljabinsku 4:2 v Soči. Sedlák dostal po rychlém protiútoku a Hykově přihrávce hosty v 45. minutě do vedení 3:2, Hyka pak pojistil náskok Traktoru prudkou ranou v přesilové hře. Sedlák se v sezoně trefil potřetí, Hyka poprvé, ale u sedmi branek už asistoval.