Hrdina plochodrážní Zlaté přilby Kvěch si zlomil klíční kost

Zielona Góra

Český plochodrážní talent Jan Kvěch si necelý týden po úspěchu ve Zlaté přilbě zlomil klíční kost. Druhý muž slavného pardubického závodu měl pád v pátečním utkání o třetí místo v polské extralize v Zieloné Góře. Kvěch zachytil hned při svém prvním startu hákem o bariéru a skončil na zemi. Ačkoliv ihned vstal a sám odtlačil motocykl, vyšetření prokázalo frakturu klíčku.

Jan Kvěch na Zlaté přilbě v Pardubicích.

Kvěcha, který během pardubického plochodrážního víkendu také obsadil páté místo v juniorském mistrovství světa a třetí ve Zlaté stuze, bude zranění stát prakticky jistě účast v Ploché dráze národů. Mistrovství světa družstev je na programu příští týden v polském Lublinu (17. a 18. října).

Jezdec pražské Markéty Kvěch, který by tam v neděli oslavil 19. narozeniny, byl v širší nominaci na post juniorského náhradníka společně s Petrem Chlupáčem. V konečné sestavě budou dva senioři, o nichž se rozhodne mezi Eduardem Krčmářem, Václavem Milíkem a Josefem Francem, a jeden junior.