Wolfsburg - Hoffenheim 2:1Leverkusen ani Wolfsburg v německé lize stále neprohrály

Fotbalisté Leverkusenu bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka vyhráli v 7. kole německé ligy nad Mönchengladbachem 4:3. Hoffenheim, jemuž chyběl bek Pavel Kadeřábek, prohrál ve Wolfsburgu 1:2. Ve čtvrté minutě nastavení neproměnil hostující útočník Munas Dabbur penaltu. Leverkusen a Wolfsburg jsou jedinými týmy, které v ligovém ročníku nenašly přemožitele.

Trenér fotbalistů Hoffenheimu Sebastian Hoeness.

Za Leverkusen se v prvním poločase dvakrát trefil Lucas Alario, na druhé straně se stejný počin povedl Larsi Stindlovi. Bayer odskočil soupeři v rozmezí 68. až 82. minuty, kdy skórovali Leon Bailey a Julian Baumgartlinger. V nastavení snížil Valentino Lazaro. Leverkusen, který je protivníkem pražské Slavie v Evropské lize, se posunul na čtvrtou příčku.

Wolfsburg rozhodl o výhře v rozmezí páté až 26. minuty. Nejprve se mezi střelce zapsal Renato Steffen a potom Wout Weghorst. Druhý jmenovaný mohl v 84. minutě domácím dodat definitivní klid, z pokutového kopu však minul a duel se tak změnil v pořádné drama.

Hoffenheim, který ve čtvrtek porazil ve 3. kole základní skupiny Evropské ligy koronavirem zdecimovaný Liberec 5:0, snížil v 87. minutě zásluhou Sargise Adamjana. V nastavení mohl srovnat Dabbur, jenže gólman Koen Casteels jeho penaltu vytáhl na roh. Hoffenheim po zářijové výhře nad Bayernem Mnichov 4:1 nevyhrál páté bundesligové kolo v řadě.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:
Wolfsburg - Hoffenheim 2:1 (5. Steffen, 26. Weghorst - 87. Adamjan),
Leverkusen - Mönchengladbach 4:3 (27. a 41. Alario, 68. Bailey, 82. Baumgartlinger - 18. z pen. a 29. Stindl, 90.+4 Lazaro).