Plzeň - Pardubice 5:2Plzeň i poosmé v sezoně bodovala

32. Straka 4 : 1
49. Svačina 4 : 2
60. Straka 5 : 2

Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v 15. kole extraligy Pardubice 5:2 a i poosmé v sezoně bodovali. Již šestou výhru za sebou si Indiáni zajistili především třemi trefami během druhé dvacetiminutovky. Hráči Dynama opticky vyrovnané utkání ztratili mizernou střeleckou efektivitou a prohráli páté z šesti dosud odehraných zápasů sezony. Počtvrté za sebou vyšli Východočeši naprázdno a propadli se na dno tabulky. Dva góly vítězů dal útočník Petr Straka.

Petr Kodýtek z Plzně před pardubickým brankářem Pavlem Kantorem.

Hosté mohli velmi brzy otevřít skóre, Kusý ale před odkrytou brankou nestačil vystřelit a naopak po necelých dvou odehraných minutách prostřelil Suchý nenápadnou střelou mezi betony pardubického gólmana Kantora. V nezvykle tiché hale se přesto domácí dostávali do tempa zvolna a dobře bruslící Východočeši znovu zahrozili šancí Mandáta. Na druhé straně mezi kruhy nekrytý Kracík ve 14. minutě zblízka trefil jen břevno.

Po přestávce po zadovce Mandáta v dobré pozici netrefil branku Svačina a za chvíli při samostatném úniku nedotáhl svůj blafák proti klečícímu Frodlovi Tybor. Ve 24. minutě ukázal lepší zakončení Gulaš, který objel útočné pásmo a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Hosté dokázali odpovědět trefou Kousala, jenž uspěl ranou zápěstím z levého kruhu.

Hráči Plzně se radují z úvodního gólu v utkání s Pardubicemi.

Snahu o vyrovnání si hráči Dynama rychle zkomplikovali dvěma tresty za zdržování hry a Indiáni přesilovku pět na tři zužitkovali, když ve 28. minutě po ideální přihrávce Roba skóroval bez přípravy Musil. Vzápětí po chybné rozehrávce Frodla zamířil Poulíček pouze do levé tyče a ve 32. minutě během oslabení neuspěl při přečíslení dvou na jednoho ani Claireaux. Naopak udeřilo znovu na druhé straně, když krátce po skončení hry čtyři na čtyři zvýšil tvrdou střelou z levého křídla na 4:1 Straka. Při další přesilovce pálil ještě zblízka mimo volný Kodýtek.

Zleva Rhett Holland z Pardubic a Petr Straka z Plzně.

Během úvodní desetiminutovky závěrečné části hosté zjednodušili hru a donutili domácí k nedovoleným zákrokům. Ve 49. minutě potrestal vyloučení Musila po křížné přihrávce Blümela přesnou ranou bez přípravy Svačina. Indiáni aktivní hrou nepouštěli soupeře do dalších příležitostí, naopak zvýšit vedení mohl aktivní Gulaš. Při závěrečné power play Dynama upravil na konečných 5:2 svým druhým dnešním gólem Straka.

15. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. F. Suchý (Kracík), 24. Gulaš (Pour), 28. P. Musil (Rob), 32. P. Straka (V. Lang, Eberle), 60. P. Straka - 27. R. Kousal (Blümel), 49. Svačina (Blümel, J. Mikuš). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík, Budík, L. Kaňák - Gulaš, Mertl, Pour - Rob, P. Musil, Stach - F. Suchý, Kracík, Kantner - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.
Pardubice: Kantor - Nakládal, J. Mikuš, J. Zdráhal, Bučko, Holland, Zacharčuk - Svačina, Poulíček, Mandát - Tybor, R. Kousal, Blümel - Kusý, Claireaux, Paulovič - M. Machač, Anděl, T. Zeman. Trenér: Razým.