Chomutov vyhrál i druhé semifinále, Jihlavu smetl 6:0

CHOMUTOV

Hokejisté Chomutova vyhráli i druhé semifinále play off první ligy, Jihlavu tentokrát smetli 6:0. Série hraná na čtyři vítězná utkání se stěhuje na Vysočinu, další zápas je na programu ve středu.

Chomutovský Milan Procházka (vpředu)

Sobotní výhra 3:1 dodala domácím hokejistům klid a do svého soupeře se pustili od prvních minut. Když v 17. minutě zvýšil Milan Procházka již na 4:0, šel do branky jihlavské Dukly místo Řehoře Benda. Domácí však svého soupeře ani poté k ničemu nepustili, navíc gólman Alexandr Hylák lapil trestné střílení Zemana.

Hosté po zbytek zápasu nenašli recept na jasně lepší domácí, neproměnili ani dvojnásobnou přesilovku a domů jeli s prázdnou. V závěru se dočkal vedle Hyláka ovací i Procházka, jenž v 53. minutě zkompletoval hattrick.

Chomutov - Jihlava 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: 17., 36. a 53. Procházka, 5. Sikora, 10. Selingr, 13. Duda. Rozhodčí: Zubzanda, Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. Diváci: 3879. Stav série: 2:0.