Kapitán Mladé Boleslavi musí platit za slovní napadení sudího a mrštění hole

Kapitán hokejistů Mladé Boleslavi Martin Ševc musí z rozhodnutí disciplinární komise extraligy zaplatit pokutu pět tisíc korun za nesportovní chování, kterého se dopustil v nedělním utkání s Libercem (3:4 v prodloužení).

Kapitán Mladé Boleslavi Martin Ševc v diskuzi s rozhodčími.

Devětatřicetiletý obránce Bruslařského klubu obdržel v neděli od hlavních rozhodčích Pešiny se Šindelem osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

„Potom, co soupeř vstřelil v prodloužení vítěznou branku, se rozjel k vymezenému území rozhodčích, kde slovně napadl jednoho z nich a následně mrštil hůl k hráčské lavici," popsal situaci předseda disciplinárky Viktor Ujčík, který při výši pokuty přihlédl k tomu, že Ševc byl v posledních dvou letech za podobný přestupek už potrestán napomenutím.

Zleva Matúš Sukeľ ze Sparty a Martin Ševc z Mladé Boleslavi v akci během utkání hokejové extraligy.

Právě napomenutí bylo nyní uděleno osmadvacetiletému obránci Olomouce Tomáši Dujsíkovi. V zápase hraném minulý týden ve středu proti Zlínu (1:4) přijel po inkasované brance do bezprostřední blízkosti hlavního rozhodčího a nepřípustným slovním výpadem včetně teatrální gestikulace protestoval proti jejímu uznání.