Zlín - Č. Budějovice 2:3Motor uhájil těsný náskok a oplatil sokovi úterní porážku

2. Gilbert 0 : 1
3. Michnáč 0 : 2
44. Michnáč 0 : 3
47. Herman 1 : 3
59. Sedláček 2 : 3

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v pátečním utkání 21. kola Tipsport extraligy na ledě Zlína 3:2. Domácí tým prohrával o tři góly, v závěru se náskok Jihočechů tenčil, ale těsné vítězství Motor nakonec uhájil.

Zleva brankář Zlína Daniel Huf a Albert Michnáč z Českých Budějovic.

Motor využil skvělého nástupu, kdy skóroval dvakrát za první tři minuty. Nejprve se před brankou prosadil důrazný Gilbert a o pár desítek sekund později využil přesilovku při vyloučení Honejska mladý útočník Motoru Michnáč. Zaskočení Berani se snažili marně nastartovat.

Jihočeši byli i dál aktivnější, náskok však nedokázali ve druhé třetině navýšit. Další radosti se Motor dočkal až po pár minutách třetí částí, kdy se blýskl druhou trefou v utkání Michnáč. Hosté měli v tu chvíli nadějný tříbrankový náskok.

Naději Beranům vrátila další přesilová hra, kdy povedenou kombinaci proměnil v gól na 1:3 Herman. Zlín pak vsadil na dlouhou hru bez brankáře, ale dočkal se jen snížení na konečných 2:3, kdy protlačil puk za Čiliaka přesně zakončující Sedláček.

21. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - Madeta Motor České Budějovice 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Herman (J. Svoboda, Řezníček), 59. P. Sedláček (Karafiát, D. Nosek) - 2. Gilbert (Pýcha, A. Raška), 3. Michnáč (A. Raška, Plášil), 44. Michnáč (A. Raška, Gilbert). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Hynek, Votrubec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Bez diváků.
Zlín: Huf - D. Nosek, Řezníček, Ferenc, Suhrada, Gazda, M. Novotný, Dluhoš - Šlahař, Honejsek, Okál - J. Svoboda, Herman, Köhler - Kubiš, Karafiát, J. Ondráček - Václavek, P. Sedláček, Poletín. Trenér: Martin Hamrlík.
České Budějovice: Čiliak - J. Suchánek, Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavel, Lytvynov - M. Beránek, Venkrbec, Christov - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - Gilbert, A. Raška, Michnáč - D. Voženílek, Jonák. Trenér: Prospal.