Brno - Liberec 3:2Kometa podruhé za sebou bodovala naplno

5. Gríger 1 : 1
12. Schneider 2 : 1
15. Birner 2 : 2
49. Zaťovič 3 : 2

Hokejisté Komety Brno vyhráli v nedělním utkání 22. kola Tipsport extraligy doma nad Libercem a zaknihovali druhé tříbodové vítězství za sebou. Trium Kometě zajistil ve 48. minutě kapitán Martin Zaťovič.

Brněnská hokejová radost. Zleva Martin Zaťovič, Petr Holík a Peter Schneider oslavují vstřelenou branku.

Domácí začali velmi aktivně a brzy za to byli odměněni. Kombinaci elitní první formace zakončil prudkou střelou z mezikruží Holík a otevřel skóre. Psychická výhoda Brna ale trvala jen půl minuty. Knotovu vyraženou střelu bleskově zametl pod břevno Vejmelkovy branky Gríger a vyrovnal.

Rychlé góly posadily do zápasového sedla hosty, ale jen do prvního vyloučení. Vlachovo hákování potrestalo brněnské přesilovkové komando Schneider si připsal desátý gól sezony. Odpověď byla opět rychlá a ze stejného soudku. Liberec využil přesilovku, když na konci kombinace byla dělovka Birnera.

Liberec měl více ze hry i ve druhé třetině a to nejen zásluhou dvou přesilových her. Kometu však držel výborně chytající Vejmelka. V 33. minutě zlikvidoval samostatný nájezd Musila, vzápětí zmařil šanci Lence. Snad jedinou šanci v ofenzívně chudém pojetí Komety byla střela DeFazia, kterou chytil Kváča.

Hostující gólman se vyznamenal i na začátku třetí části při šanci Schneidera, která signalizovala přece jen vyšší útočnou aktivitu Brna. Hrálo se ve vysokém tempu, ovšem bez vyložených střeleckých příležitostí.

Ve 48. minutě využila Kometa přečíslení v obraně Bílých Tygrů a Zaťovič poslal potřetí svůj tým do vedení. Liberec odvolal gólmana dvě minuty před koncem, ale Brno poctivou defenzívou výhru uhájilo, byť na střely na branku prohrálo v poměru 19:44.

22. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:2, 0:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 4. P. Holík (Mueller, Zaťovič), 12. Schneider (J. Zbořil, P. Holík), 49. Zaťovič (P. Holík, J. Zbořil) - 5. Gríger (Knot, T. Rachůnek), 15. Birner (Šmíd). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Bez diváků.
Brno: Vejmelka - J. Zbořil, Král, Bartejs, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Hájek - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, Horký - Vincour, Kunc, DeFazio - M. Svoboda, Brabenec, Plášek. Trenér: Horáček.
Liberec: Kváča - Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Havlín, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - A. Musil, P. Jelínek, J. Vlach - Zachar, A. Najman, Šír - Hrabík. Trenér: Augusta.