Real Madrid - Mönchengladbach 2:0Inter Milán v Lize mistrů končí! Real výhrou zachránil postup, dál jdou i Atlético, Gladbach a Bergamo

Hotovo, dobojováno. Fotbalová Liga mistrů už zná všechny postupující do osmifinále. K již dříve jistým osmifinalistům se ve středu přidali hráči Realu Madrid, Mönchengladbachu, Atlética Madrid a Bergama. Ve středu se také dohrál zápas mezi Paris St. Germain a Basaksehirem, který byl v úterý přerušen kvůli údajnému rasismu rozhodčího, a domácí celek díky Neymarovu hattricku vyhrál 5:1.

Fotbalisté Interu Milán do osmifinále Ligy mistrů nepostoupiliVideo: O2 TV Sport

Utkání v pařížském Parku princů bylo v úterý přerušeno po asi 13 minutách poté, co jeden z asistentů rozhodčího údajně rasisticky urazil asistenta tureckého celku. Hráči Basaksehiru na protest odešli do šaten a podpořili je i domácí fotbalisté. Utkání bylo přeloženo na dnešek a incidentem se začala zabývat UEFA.

Na úvod dohrávky utkání skupiny H hráči obou celků i nově delegovaní rozhodčí Makkelie, Diks a Boniek, kteří nahradili původní rumunskou trojici, poklekli na protest proti rasismu. Na prázdných tribunách také visely transparenty proti rasismu a na podporu asistenta Basaksehiru.

František Straka a Ivo Ulich o rasistickém incidentu v PařížiVideo: O2 TV Sport

Zápas poté dopadl velmi jednostranně. O vítězství finalisty minulého ročníku rozhodl třetím hattrickem v Lize mistrů Neymar a víc třígólových zápasů v soutěži už mají jen Cristiano Ronaldo s Messim po osmi. Tři hattricky mají na kontě také Lewandowski, Gómez, Filippo Inzaghi a Luiz Adriano.

O zbývající dva góly domácích, kteří měli osmifinále jisté už před dohrávkou, se postaral Mbappé a Paris St. Germain jen o dva zásahy zaostal za klubovým rekordem, kterým je v pohárech tři roky staré vítězství 7:1 nad Celticem. Pařížané díky výhře prošli do play off z prvního místa, druhé bylo Lipsko.

Real si místo v osmifinále zajistil výhrou 2:0 nad Mönchengladbachem, o které rozhodl dvěma góly v prvním poločase Benzema. Bílý balet do play off prošel z prvního místa v tabulce a vylepšil vlastní rekord, když se do vyřazovací části dostal i při 25. účasti v Lize mistrů.

Karim Benzema dvěma góly poslal Real Madrid do osmifinále Ligy mistrůVideo: O2 TV Sport

Navzdory prohře mohl slavit i Mönchengladbach, který skončil ve skupině B za Realem se ztrátou dvou bodů druhý. Německý celek měl sice stejně bodů jako Doněck, jenž dnes remizoval 0:0 s Interem Milán, do play off ho ale posunula lepší bilance ze vzájemných zápasů se Šachtarem.

Bergamo v přímém souboji o postup porazilo 1:0 Ajax. Cestu za účastí v jarní části mu usnadnil v 79. minutě záložník Gravenberch, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Výhru hostům poté zařídil pět minut před koncem Muriel a Atalanta i při druhé účasti v Lize mistrů postoupila do play off. Do vyřazovací části doprovodila vítěze skupiny Liverpool.

Zklamaný fotbalista Ajaxu Antony po vyřazení z Ligy mistrů.

Přímý duel o postup do osmifinále zvládlo také Atlético Madrid a v Salcburku díky zásahům Hermosa a Carrasca zvítězilo 2:0. Domácí prožili smolný zápas, protože už ve druhé minutě trefil Berisha tyč a stejně poté v 78. minutě dopadl za nepříznivého stavu 0:1 i Mwepo.

Los osmifinále se uskuteční 14. prosince a první zápasy budou na programu 16. února.

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Bayern Mnichov - Lokomotiv Moskva 2:0 (0:0)
Branky: 63. Süle, 80. Choupo-Moting. Rozhodčí: Schärer - De Almeida, Erni (všichni Švýc.) - Irrati (It.).
Salcburk - Atlético Madrid 0:2 (0:1)
Branky: 39. Hermoso, 86. Carrasco. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (všichni Angl.).
Skupina B:
Inter Milán - Šachtar Doněck 0:0
Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Gil (Pol.).
Real Madrid - Mönchengladbach 2:0 (2:0)
Branky: 9. a 32. Benzema. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (všichni Niz.).
Skupina C:
Olympiakos Pireus - FC Porto 0:2 (0:1)
Branky: 10. Otávio z pen., 77. Uribe. Rozhodčí: Brych - Borsch. Lupp - Fritz (všichni Něm.). ČK: 79. Semedo (Olympiakos).
Manchester City - Olympique Marseille 3:0 (0:0)
Branky: 48. Torres, 77. Agüero, 90. Sterling. Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Komurcuoglu (všichni Tur.) - Stegemann (Něm.).
Skupina D:
Ajax Amsterodam - Bergamo 0:1 (0:0)
Branka: 85. Muriel. Rozhodčí: Del Cerro - Yuste, Alonso - Marínez (všichni Šp.). ČK: 79. Gravenberch (Ajax).
Midtjylland - Liverpool 1:1 (0:1)
Branky: 62. Scholz z pen. - 1. Salah. Rozhodčí: Letexier - Rahmouni, Gringore - Turpin (všichni Fr.).
Skupina H:
Paris St. Germain - Basaksehir 5:1 (3:0)
Branky: 21., 38. a 50. Neymar, 42. z pen. a 62. Mbappé - 57. Topal. Rozhodčí: Makkelie - Diks (oba Niz.), Boniek (Pol.) - Di Bello (It.).