Baráž o Davis Cup mezi Australany a Švýcary přerušila tma

SYDNEY

Barážové utkání o Světovou skupinu Davisova poháru mezi tenisty Austrálie a Švýcarska zůstalo za stavu 2:2 na zápasy nedohráno. Závěrečný duel mezi domácím Lleytonem Hewittem a Stanislasem Wawrinkou byl přerušen kvůli tmě ve chvíli, kdy švýcarský tenista vedl 5:3 v rozhodujícím pátém setu. V pondělní dohrávce začne podáním Hewitt.

Švýcarští tenisté fandí krajanovi Stanislasu Wawrinkovi v souboji s Australanem Lleytonem Hewittem.

Evropský tým udržel ve hře bývalý první hráč světa Roger Federer, který potvrdil roli favorita proti Bernardu Tomicovi a po vítězství 3:1 na sety vyrovnal stav zápasu na 2:2.

Mezi Hewittem a Wawrinkou se pak strhla bitva, v které byl domácí tenista dvakrát o set vpředu, ale soupeř vždy vyrovnal. Po téměř čtyřhodinovém boji se nad kurtem zešeřilo a utkání se bude dohrávat v pondělí, kdy bude Wawrinkovi stačit udržet vlastní podání.

I když už svou misi splnil, zůstane Federer v Austrálii s týmem a slíbil, že bude svému parťákovi k dispozici. "Pokud bude Stan chtít, budu klidně spát na podlaze v jeho pokoji, když tu oba nemáme své děti. Udělám cokoli, co bude potřebovat. Jen když mi řekne, ať jdu radši na pláž, že se o ten zbytek postará, tak si dám volno," řekl se smíchem Federer.

Příslušnost ke Světové skupině si dnes zajistily Japonsko, Rakousko, Chorvatsko, Kanada a Rusko. To v Kazani otočilo stav 1:2 po čtyřhře s Brazílií. Rozhodující bod sice získal v poslední dvouhře Dmitrij Tursonov po výhře nad Ricardem Mellem, ale hrdinou byl i Michail Južnyj, jenž v dnešním úvodním singlu udolal Thomaze Bellucciho po rovných pěti hodinách 14:12 v pátém setu. Navíc odvrátil dva mečboly.

Už po sobotních čtyřhrách měli jistotu účasti mezi elitou čeští a italští tenisté. Los příštího ročníku Světové skupiny bude ve středu v Bangkoku, první kolo se bude hrát příští rok v únoru.

Baráž o Světovou skupinu tenisového Davisova poháru:
Sydney: Austrálie - Švýcarsko 2:2 po třetí dvouhře
Tomic - Federer 2:6, 5:7, 6:3, 3:6, Hewitt - Wawrinka 6:4, 4:6, 7:6 (9:7), 4:6, 3:5 přerušeno kvůli tmě.
Tokio: Japonsko - Indie 4:1
Nišikori - Vardan 7:5, 6:3, 6:3, Soeda - Bopanna 4:5 skreč Bopanna.
Potchefstroom: JAR - Chorvatsko 1:4
De Voest - Čilič 4:6, 2:6, 4:6, Klaasen - Mektič 6:7 (2:7), 1:6.
Antverpy: Belgie - Rakousko 1:4
O. Rochus - Melzer 4:6, 4:6, 3:6, Bemelmans - Peya 4:6, 3:6.
Ramat Hašaron: Izrael - Kanada 2:3
Sela - Polansky 6:3, 6:3, 6:3, Weintraub - Pospisil 2:6, 3:6 (3:7), 4:6.
Santiago: Chile - Itálie 1:4
Capdeville - Bolelli 7:6 (7:3), 6:2, Massú - Bracciali 3:4 skreč Massú.
Kazaň: Rusko - Brazílie 3:2
Južnyj - Bellucci 2:6, 6:3, 5:7, 6:4, 14:12, Tursunov - Mello 6:1, 7:6 (7:5), 2:6, 6:3.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200