Karlovy Vary - Hradec Králové 3:4Hradec Králové ukončil sérii Západočechů

49. Lev 2 : 3
51. Lev 2 : 4
54. Koblasa 3 : 4

Karlovy Vary

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v utkání 26. extraligového kola na ledě Karlových Varů 4:3 a utnuli tak vítěznou sérii Západočechů. Tým Energie neuspěl po šesti výhrách za sebou, v tabulce se na třetí místo před domácí dostala Sparta. Za vítěze dvakrát skóroval útočník Jakub Lev. Díky jeho gólům odskočil Mountfield během dvou minut v polovině třetí třetiny z 2:2 na 4:2. U všech branek Západočechů byl útočník David Kaše, jenž dal gól a na dva nahrál.

Spletitá situace před karlovarskou brankou.

První větší příležitost v souboji týmů z první šestky měli ve třetí minutě Východočeši a po střele Zámorského rovnou zvonila tyč karlovarské branky. Na druhé straně Koblasa o čtyři minuty později po nacvičené přesilovkové akci neprostřelil z levého kruhu Mazance. Poprvé se měnilo skóre v 17. minutě, když Kevin Klíma nezištně přihrál najíždějícímu Hronkovi a ten přesně trefil puk nad Novotného levé rameno.

Úvod druhého dějství patřil hostům, šance Kellyho Klímy a Perreta nadvakrát skvěle zlikvidoval strážce domácí branky. Západočeši do poloviny zápasu vážněji zahrozili pouze Skuhravým, který nebezpečně v předbrankovém prostoru tečoval nahozený puk. Ve 31. minutě se domácím podařilo vyrovnat při vyloučení Smoleňáka, když Kašeho nahození prošlo shlukem hráčů až za Mazancova záda. Východočeši si však díky krásné kombinaci Zámorského s Cingelem již po další minutě vzali své vedení zpět. Po obdržené druhé brance Karlovarští přidali na aktivitě a ve 37. minutě rovněž po pěkné kombinaci na jeden dotek v podání první formace srovnal Hladonik.

Misky vah na stranu Mountfieldu opět překlopil ve 49. minutě Lev, který bombou od modré čáry využil přesilovku při vyloučení Pulpána. V 51. minutě navíc právě jeho zaváhání ve vlastním obranném pásmu potrestal opět Lev. Když šest minut před koncem základní doby využil přesilovku Koblasa, byli domácí zpět ve hře. Královéhradečtí si však koncovku pohlídali. Domácím k vyrovnání nepomohla ani 67 vteřin trvající hra bez gólmana.

26. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. D. Kaše (Šenkeřík), 37. Hladonik (D. Kaše, Flek), 54. Koblasa (D. Kaše, Šenkeřík) - 17. Hronek (Kevin Klíma), 32. Cingel (Zámorský), 49. Lev (Zámorský, Pilař), 51. Lev (Pilař). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Bez diváků.
Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, M. Rohan, Weinhold, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, Hladonik - O. Beránek, T. Mikúš, M. Zabloudil - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.
Hradec Králové: Mazanec - Hronek, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Zámorský, Jank, Pilař - Kelly Klíma, Cingel, Orsava - Smoleňák, V. Růžička ml., J. Sklenář - Kevin Klíma, Koukal, Perret - Jergl, Zachar, Lev. Trenér: V. Růžička st.