Kornfeil byl v australské kvalifikaci třináctý, Abraham patnáctý

Oba čeští motocyklisté odstartují do nedělní Velké ceny Austrálie na Phillip Islandu z páté řady. Jakub Kornfeil byl v kvalifikaci třídy do 125 ccm třináctý, Karel Abraham skončil v MotoGP patnáctý.

Karel Abraham.

Jednadvacetiletý Abraham, který po pádu a otřesu mozku z Grand Prix Aragonie vynechal minulý závod MS v Japonsku, zopakoval na australském okruhu umístění z pátečních tréninků. Předčil Španěla Toniho Elíase a na domácího jezdce Caseyho Stonera, nejrychlejšího muže kvalifikace, ztratil 2,079 sekundy.

Stoner bude na domácí trati na Phillip Islandu útočit na páté vítězství za sebou. V neděli si může zajistit i mistrovský titul, pokud získá alespoň o deset bodů víc než Španěl Jorge Lorenzo. Ten vyjede z druhého místa, ale v kvalifikaci se Stonerem prohrál bezmála o půl sekundy.

Kornfeilovi vyšly v Austrálii lépe tréninky, v kvalifikaci si vůči pátku o dvě místa pohoršil. Osmnáctiletý jezdec zaostal o 1,498 sekundy za vítězným Francouzem Johannem Zarcem.

Také ve třídě do 125 ccm už může být po australském závodu znám nový mistr světa, neboť Španěl Nicolás Terol vede před Zarcem o 31 bodů. Terol byl v kvalifikaci čtvrtý.

Kvalifikace na GP Austrálie, závod MS silničních motocyklů na Phillip Islandu:
Do 125 ccm: 1. Zarco (Fr./Derbi) 1:39,207, 2. Cortese -0,351, 3. Folger (oba Něm./Aprilia) -0,403, 4. Terol -0,495, 5. Faubel (oba Šp./Aprilia) -0,756, 6. Vázquez (Šp./Derbi) -1,065, ...13. Kornfeil (ČR/Aprilia) -1,498.
Moto2: 1. De Angelis (San Mar./Motobi) 1:34,574, 2. Di Meglio (Fr./Tech 3) -0,088, 3. Takahaši (Jap./Moriwaki) -0,115, 4. Redding (Brit./Suter) -0,125, 5. Sofuoglu (Tur./Suter) -0,155, 6. P. Espargaró (Šp./FTR) -0,223.
MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 1:29,975, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,473, 3. Simoncelli (It./Honda) -0,624, 4. Bautista (Šp./Suzuki) -0,739, 5. Dovizioso (It./Honda) -0,805, 6. Hayden (USA/Ducati) -0,817, ...15. Abraham (ČR/Ducati) -2,079.