Florbalisté Střešovic rozstříleli SSK Future

Florbalisté Tatranu Střešovice deklasovali v 5. kole extraligy v pražské derby SSK Future rekordním výsledkem sezony 16:5. Na kanonádě úřadujícího šampiona, který minulý týden získal stříbro na Poháru mistrů v Mladé Boleslavi, se podílel šesti body za dvě trefy a čtyři asistence Švéd Johan von der Pahlen. Po pěti bodech za tři góly a dvě přihrávky zaznamenali shodně Martin Richter a Tom Ondrušek.

Střešovice se posunuly na druhé místo o skóre před Chodov, který zvítězil i díky pěti bodům za tři branky a dvě asistence Matěje Jendrišáka v dalším pražském derby nad FbŠ Bohemians 6:2. Na vedoucí Vítkovice ztrácejí Tatran i Chodov po bodu.

Z posledního místa se posunul po první výhře v ročníku Liberec. A to Severočeši prohrávali s Bulldogs Brno ještě v 35. minutě 2:8, ale pak předvedli dokonalý obrat. Rozhodl v páté minutě prodloužení Petr Salát, který tak svou bilanci v zápase vylepšil na čtyři góly a jednu přihrávku. Brněnský Martin Koutný přispěl čtyřmi přesnými zásahy jen k bodu.

Extraliga florbalistů - 5. kolo:
FBC Liberec - Bulldogs Brno 9:8 v prodl. (2:5, 2:3, 4:0 - 1:0)
Branky: 5., 40., 53. a 65. Salát, 3. a 60. Ježek, 35. a 55. Ferdan, 58. Král - 5., 19., 26. a 30. M. Koutný, 14., 14. a 33. Ondráček, 17. Fabián.
Tatran Střešovice - SSK Future 16:5 (3:1, 8:2, 5:2)
Branky: 24., 40. a 52. Richter, 30., 41. a 49. Ondrušek, 7. a 34. M. Vávra, 25. a 31. M. Podhráský, 26. a 45. Von der Pahlen, 17. Garčar, 19. Dóža, 37. T. Vávra, 57. Kolísko - 22. a 34. Freund, 7. Jastřembský, 47. Natov, 58. Kalaš.
JM Chodov - FbŠ Bohemians 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Branky: 19., 27. a 29. Jendrišák, 19. D. Podhráský, 40. Cepek, 56. Šochman - 20. a 53. Šimek.
Panthers Otrokovice - FBC Ostrava 5:8 (3:2, 1:2, 1:4)
Branky: 10. a 51. Sovják, 14. a 17. Petřík, 38. Ťopek - 36. a 54. Machala, 44. a 60. Hanic, 5. Mayer, 10. Komínek, 24. Žydel, 49. Skácel.