Fulham s debutujícím Gecovem prohrál v Evropské lize s Wislou Krakov

Fotbalový reprezentant do jednadvaceti let Marcel Gecov si za Fulham odbyl premiéru v Evropské lize. Londýnský tým dnes ve 3. utkání základní skupiny prohrál na hřišti Wisly Krakov 0:1.

Cezary Wilk z Wisly Krakov (uprostřed) se raduje z branky. Marcel Gecov (vpravo) a Brede Hangeland smutní.

Gecov, který nastoupil v novém působišti teprve v druhém soutěžním zápase po letním přestupu z Liberce, odehrál 75 minut. Další český hráč Zdeněk Grygera nebyl ani na střídačce.

Fulhamu už po půl hodině zkomplikovalo situaci vyloučení Belgičana Dembélého. Domácí s Tomášem Jirsákem na lavičce početní výhodu využili v 60. minutě po trefě útočníka Bitona.

Tři minuty před koncem musel po druhé žluté kartě ze hřiště také Hondurasan Chávez, ale polské mužstvo si těsný náskok a první body v soutěži pohlídalo.

Slovan Bratislava doma s bohatým Paris St. Germain uhrál bezbrankovou remízu, přestože soupeř dohrával bez dvou vyloučených fotbalistů. Úřadující slovenský mistr ve třetím utkání skupiny F získal první body v soutěži.

Martin Dobrotka ze Slovanu Bratislava (vlevo) se snaží odcentrovat přes Mevluta Erdince z Paris Saint-Germain.foto: Reuters/Radovan Stoklasa

Proti aktuálnímu lídrovi francouzské ligy odehrál celé utkání pouze záložník Jiří Kladrubský, útočník Ivo Táborský nastoupil na posledních pět minut. Obránce Radek Dosoudil a další forvard Lukáš Hartig zůstali mezi náhradníky.

Pařížané sice měli na bratislavských Pasienkách více příležitostí, ale opakovaně naráželi na pozorného brankáře Hrošša. Klub s bohatými katarskými vlastníky se nakonec musel bát o výsledek. V 63. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu záložník Chantome a za sedmnáct minut ho napodobil obránce Tiéné. Svěřenci trenéra Vladimíra Weisse se však ani přes závěrečný tlak neprosadili.

Schalke rozstřílelo Larnaku

Schalke se záložníkem Janem Morávkem zvítězilo na půdě AEK Larnaka suverénně 5:0. Hosté si vypracovali tříbrankový náskok už během sedmnácti minut prvního poločasu díky gólům Holtbyho, Huntelaara a Höwedese. V druhé pětačtyřicetiminutovce, do níž Morávek nastoupil místo Španěla Raúla, se trefil Draxler a znovu Nizozemec Huntelaar.

Lazio Řím remizovalo na stadionu FC Curych 1:1 a ani na třetí pokus se v soutěži nedočkalo vítězství. V roli žolíka nedokázal skórovat ani útočník Libor Kozák, který na posledních jedenáct minut vystřídal Francouze Cissého a připsal si teprve druhý soutěžní start v sezoně.

Austria Vídeň s útočníkem Tomášem Junem neudržela v Alkmaaru dvoubrankové vedení a remizovala 2:2. Hosté začali výborně. V 19. minutě překonal svého brankáře obránce Marcellis a o deset minut později dorazil Junovu střelu do sítě Gorgon. Bývalému hráči Teplic či Sparty po přestávce zkazil radost ze třetího gólu ofsajd.

Alkmaar se vrátil do hry v 80. minutě po vlastním gólu Slováka Hlinky, kterého za tři minuty z velkého tlaku napodobil domácí Wernbloom a zachránil nizozemskému mužstvu alespoň remízu.

Vítěz předminulého ročníku Atlético Madrid nezvládlo v Udine závěr utkání a po gólech Benatii a Floro Florese z posledních dvou minut prohrálo 0:2. Španělský tým s nejlepším střelcem poslední sezony Evropské ligy Falcaem v sestavě nedokázal skórovat ve třetím soutěžním utkání za sebou.

Evropská fotbalová liga - 3. kolo:
Skupina A:
Tottenham - Rubin Kazaň 1:0 (1:0)
Branka: 34. Pavljučenko. Rozhodčí: De Sousa (Port.).
PAOK Soluň - Shamrock Rovers 2:1 (1:0)
Branky: 12. Lazar, 63. Vieirinha - 48. Sheppard. Rozhodčí: Asumaa (Fin.).
Skupina B:
Hannover - FC Kodaň 2:2 (1:0)
Branky: 29. Pander, 81. Pinto - 67. N'Doye, 89. Santin. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).
Standard Lutych - Vorskla Poltava 0:0
Rozhodčí: Evans (Wales).
Skupina C:
Hapoel Tel Aviv - PSV Eindhoven 0:1 (0:0)
Branka: 70. Wijnaldum z pen. Rozhodčí: Karasev (Rus.).
Rapid Bukurešť - Legia Varšava 0:1 (0:0)
Branka: 73. Radovič. Rozhodčí: Vitienes (Šp.).
Skupina D:
FC Curych - Lazio Řím 1:1 (1:1)
Branky: 29. Nikci - 22. Sculli. Rozhodčí: Gil (Pol.).
Sporting Lisabon - Vaslui 2:0 (1:0)
Branky: 43. Evaldo, 70. Fernandez. Rozhodčí: Turpin (Fr.). ČK: 38. Wesley (Vaslui).
Skupina E:
Dynamo Kyjev - Besiktas Istanbul 1:0 (0:0)
Branka: 90. Harmaš. Rozhodčí: Mažič (Srb.).
Stoke - Maccabi Tel Aviv 3:0 (3:0)
Branky: 12. Jones, 25. Jerome, 32. Shotton. Rozhodčí: Kakos (Řec.). ČK: 42. Jerome - 56. Ziv.
Skupina F:
Slovan Bratislava - Paris St. Germain 0:0
Rozhodčí: Probert (Angl.). ČK: 64. Chantome, 80. Tiene (oba PSG).
Athletic Bilbao - Salcburk 2:2 (0:2)
Branky: 69. a 75. obě z pen. Llorente - 30. Wallner, 36. Leonardo. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 75. Lindgren (Salcburk).
Skupina G
AZ Alkmaar - Austria Vídeň 2:2 (0:2)
Branky: 80. vlastní Hlinka, 83. Wernbloom - 19. vlastní Marcellis, 29. Gordon. Rozhodčí: Tudor (Rum.). ČK: 90. Moisander (Alkmaar).
Malmö - Metalist Charkov 1:4 (1:2)
Branky: 22. Hamad - 32. Cristaldo, 45. Fifinho, 58. Edmar, 73. Devič. Rozhodčí: Aydinus (Tur.). ČK: 37. Cristaldo.
Skupina H:
FC Bruggy - Birmingham 1:2 (1:1)
Branky: 3. Akpala - 26. Murphy, 90.+10 Wood. Rozhodčí: Orsato (It.).
Maribor - Sporting Braga 1:1 (1:1)
Branky: 14. Ibraimi - 44. Elderson. Rozhodčí: Studer (Švýc.).
Skupina I:
Rennes - Celtic Glasgow 1:1 (1:0)
Branky: 30. vlastní Čcha Tu-i - 70. Ledley. Rozhodčí: Malek (Pol.).
Udine - Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Branky: 88. Benatia, 90. Floro Flores. Rozhodčí: Jefet (Izr.).
Skupina J:
Maccabi Haifa - Steaua Bukurešť 5:0 (3:0)
Branky: 10. a 20. Amaše, 38. Katan z pen., 72. Tawatha, 79. Vered. Rozhodčí: Stalhammer (Švéd.). ČK: 38. Bicfalvi, 68. Iliev (oba Steaua).
AEK Larnaka - Schalke 04 0:5 (0:3)
Branky: 35. a 89. Huntelaar, 23. Holtby, 40. Höwedes, 87. Draxler. Rozhodčí: Banti (It.).
Skupina K:
Odense - Twente Enschede 1:4 (0:2)
Branky: 71. Fall - 13. Brama, 31. Bajrami, 65. Chadli, 82. De Jong. Rozhodčí: Borbalán (Šp.).
Wisla Krakov - Fulham 1:0 (0:0)
Branka: 60. Biton. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). ČK: 87. Chávez - 29. Dembélé.
Skupina L:
Sturm Štýrský Hradec - Anderlecht 0:2 (0:0)
Branky: 66. Gillet, 75. Suárez. Rozhodčí: Kelly (Ir.). ČK: 68. Burgstaller (Sturm).
Lokomotiv Moskva - AEK Atény 3:1 (0:0)
Branky: 47. a 71. z pen. Syčev, 90.+3 Caicedo - 89. Sialmas. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).