Hokejisté Ústí si v čele první ligy udrželi pětibodový náskok

Hokejisté Ústí nad Labem si i po 18. kole první ligy udrželi v čele tabulky pětibodový náskok před Olomoucí. Severočeši vyhráli 7:3 v Šumperku, Olomouc si odvezla vítězství 3:1 z Benátek nad Jizerou.

Šumperk v předchozích dvou zápasech bodoval, ačkoli nastoupil proti favorizovanému Chomutovu a v Kadani. Ústečtí Lvi ale myšlenky domácích hráčů na dalších úspěch brzy zahnali, po druhé třetině vedli už 6:2.

Domácí doplatili na špatnou koncovku, soupeř naopak využil všechny větší šance a potrestal šumperské chyby. V úvodu zápasu byl přitom outsider lepším týmem a často ústecké mužstvo přehrával, kvalita lídra tabulky se však přece jen projevila. Ústí zvítězilo popáté v řadě.

V Benátkách se v první třetině prosadil pouze olomoucký Selingr v přesilovce. Aktivnější byli domácí, ale naráželi na nejlepšího muže zápasu - mladého gólmana Kašíka.

Naopak hosté školili tým Benátek v produktivitě. V další přesilovce skóroval obránce Mikel, v závěru druhé části se prosadil v přečíslení Haluza. Kašíkovi pak pokazil čtvrtou letošní nulu útočník Kopic, víc ale domácí nezvládli.

Chomutov proti poslednímu Mostu začal velmi rozpačitě a po první třetině prohrával brankou z ojedinělého protiútoku. Zvýšené nasazení po přestávce se do skóre příliš nepromítlo, protože za zhuštěnou a obětavou mosteckou obranou stál výborný brankář Lusins. Rozhodnutí přinesl až úvod třetí třetiny, kdy si Chomutov dvěma góly v rozpětí dvou a půl minuty přece jen zajistil očekávané vítězství.

V Třebíči si na derby s Jihlavou našly cestu více než čtyři tisíce diváků. Šťastnější konec měl zápas pro domácí tým, v samostatných nájezdech rozhodl Havlíčkův gól.

Litoměřice vrátily Kadani porážku z úvodu sezony, vyhrály 2:1. Vítěznou branku vstřelil v polovině utkání Martin Novák. Kadaňští se v závěru snažili vyrovnat při power play, ale Přikryl v domácí brance všechny jejich šance zneškodnil.

Písek ve dvou předchozích zápasech neskóroval, až po 136 minutách ukončil čekání na gól obránce Všetečka. Další branky do sítě Berouna přidali Kafka a Šperger, v těžkých chvílích Písek podržel výborně chytající Sedláček a Jihočeši zvítězili 3:1.

18. kolo první hokejové ligy:
Havlíčkův Brod - Hradec Králové 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 14. Němec z tr. střílení, 22. Jonáš, 36. Koma - 25. Moskal, 50. Brož. Rozhodčí: Čech - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1244.
Písek - Beroun 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 16. Všetečka, 20. Kafka, 41. Šperger - 32. Hašek. Rozhodčí: Kubeš - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 679.
Třebíč - Jihlava 2:1 po SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Dolníček, rozh. nájezd Havlíček - 19. Domin. Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4186.
Šumperk - Ústí nad Labem 3:7 (2:3, 0:3, 1:1)
Branky: 4. Meluzín, 12. Ondráček, 44. Holík - 9. Sedlák, 17. Třetina, 20. Rod, 31. Pavlík, 32. Daniel Boháč, 39. Alinč, 49. Nahodil. Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1760.
Chomutov - Most 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 27. Helminen, 46. Seman, 48. Procházka, 60. Hruška - 13. Heinisch. Rozhodčí: Florian - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 11:10, navíc Látal (Most) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2034.
Benátky nad Jizerou - Olomouc 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 50. Kopic - 15. Selingr, 33. Mikel, 40. Haluza. Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Hejl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 509.
Litoměřice - Kadaň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. Slížek, 30. Novák - 23. Stehlík. Rozhodčí: Humpolíček - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 1360.