Slovensko - Německo 3:4 PPRakousko stále čeká na MS dvacítek na první gól, Slováci nestačili na oslabené Němce

Dalšími dvěma zápasy pokračovalo hokejové mistrovství světa hráčů do 20 let. Ve skupině B, kde hraje i český tým, porazilo favorizované Švédsko rakouský výběr 4:0 a dostalo se na první místo. V utkání skupiny A prohrál překvapivě slovenský celek s oslabeným Německem v prodloužení 3:4 a v tabulce mu patří třetí pozice.

Hokejisté Německa se radují z branky proti Slovensku

Rakouský výběr po úvodním debaklu od USA (0:11) ve svém druhém vystoupení trápil favorizované Švédsko mnohem více. První branku dali Seveřané v 18. minutě z přesilové hry po trefě Gunlera, ve stejném početním stavu pak v druhé třetině zvýšil Niederbach.

Definitivní jistotu dala Švédům druhá trefa večera v podání Gunlera, skóre na konečných 4:0 pak uzavřel v závěrečné části Raymond. Švédové tak vedou tabulku skupiny B s šesti body a výborným skóre 11:1, Rakousko je poslední.

Třetím soupeřem švédského týmu bude v poslední den v roce Rusko, Rakousko se pokusí o první branky na světovém šampionátu také proti sborné již o den dříve.

Slováci poslední neskončí

Slovenští hokejisté prohráli s Německem 3:4 v prodloužení. I zisk bodu dal ale týmu jistotu postupu. Na kontě mají Slováci čtyři body a nemohou ve skupině skončit na horším než čtvrtém místě. Německo, jehož sestavu decimuje koronavirus, odehrálo zápas jen s pěti obránci a devíti útočníky. Skupinu zakončí duelem proti Švýcarsku, na slovenské mladíky čeká souboj s finskou dvacítkou.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu:
Skupina A:
Slovensko - Německo 3:4 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Mrázik (Golian), 24. Myklucha (Kolenič, Eliaš), 35. Mrázik (Nemec, Jellúš) - 6. Stützle (Elias, Gnyp), 29. Stützle (Gnyp, Bugl), 40. Elias (Gnyp, Peterka), 65. Zimmermann (Peterka, Stützle). Rozhodčí: Menniti, Roeland - Mackey, Wyonzek (všichni Kan.). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Rakousko - Švédsko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Gunler (Johansson, Holmström), 25. Niederbach (Söderström, Raymond), 31. Gunler (Holmström, Berglund), 53. Raymond (Holtz, Sundsvik). Rozhodčí: Labonte, Maille - Brunelle, McGowan (všichni Kan.). Vyloučení: 4:0. Využití: 0:2. Bez diváků.