Basketbalistky Brna prohrály v Evropské lize v Krakově

KRAKOV

Basketbalistky Friska Brno prohrály v 11. kole Evropské ligy v Krakově s vedoucím týmem skupiny C Wislou 64:80. České vicemistryně, které už nemají naději na postup, zůstaly s jedním vítězstvím na posledním místě tabulky. O výsledku rozhodla druhá čtvrtina, kterou Wisla vyhrála rozdílem deseti bodů.

Romana Hejdová z Brna (vlevo) se snaží prosadit proti Gaelle Skrelaové z Montpellier.

Svůj zatím jediný úspěch v letošním ročníku soutěže vybojovaly Brňanky začátkem listopadu na domácí půdě právě proti Wisle. V úvodu zápasu svitla svěřenkyním Jana Bobrovského naděje, že by mohly úspěch zopakovat. Po úvodním koši Hejdové byly favorizovaným domácím basketbalistkám více než vyrovnanými soupeřkami. Udržovaly si tří až čtyřbodový náskok a první čtvrtinu vyhrály 17:16. Ve druhé jejich naděje na slibný výsledek rychle zhasla.

Wisla přitvrdila hru v obraně a do svého herního rejstříku zařadila i rychlé protiútoky. I když zakončení domácích basketbalistek nebylo nejpřesnější, dokázaly odražené míče lépe doskakovat.

V týmu hostů stačily střelecky pouze Hejdová s 10 body a americká rozehrávačka Thomasová, která zaznamenala o bod méně. Brňanky pokulhávaly hlavně v doskakování. Při absenci americké pivotky Robinsonové, se kterou vedení předčasně ukončilo kontrakt, chyběla typicky podkošová hráčka. V doskocích přehrála Wisla v prvním poločase soupeře v poměru 23:10.

Ve druhém poločase opět Brňanky srovnaly krok, střelecky se chytily zejména Abdiová s Peckovou. Frisco odehrálo celý zápas v šesti. Bez střídání vydrželo na palubovce kvarteto Thomasová, Hejdová, Abdiová a Pecková.

Utkání Evropské ligy basketbalistek - 11. kolo:
Skupina C:
Wisla Krakov - Frisco Brno 80:64 (16:17, 39:30, 61:49)
Nejvíce bodů: Powellová 19, Kobrynová 16, Bjelicová 11, De Mondtová 10 - Abdiová 17, Hejdová 15, Pecková 12, Thomasová 11. Rozhodčí: Aunkrogers (Lot.), Hilke (Fin.), Serhalic (Švéd.). Trestné hody: 13/7 - 12/7. Fauly: 12:15. Trojky: 7:7.
Košice - Taranto 68:56, Rivas Madrid - Montpellier 82:63.