Macháč - Torpegaard 6:2, 6:1Fantazie! Macháč dominoval a zahraje si hlavní soutěž na Australian Open

Další parádní úspěch Tomáše Macháče! Dvacetiletý český tenista si podruhé v kariéře zahraje hlavní soutěž grandslamového turnaje, když se po Ronald Garros kvalifikoval i na Australian Open. Svého posledního soupeře ve finálovém kvalifikačním kole Dána Mikaela Torpegaarda zdolal ve dvou setech drtivě 6:2, 6:1.

Tomáš Macháč patří k největším českým nadějím

Klíčový moment prvního setu přišel za stavu 3:2 pro Macháče, který poprvé v zápase prolomil Torpegaardovi servis.

Dánský tenista na brejk reagovat nedokázal, sám ještě jednou přišel o podání a první set proti výborně hrajícímu soupeři ztratil za 43 minut v poměru 2:6.

A berounský rodák vstoupil výborně i do druhé sady. Jeho o šest let starší soupeř si potřetí v řadě neporadil s vlastním podáním a výborně returnujícím soupeřem a brzy prohrával 0:3.

Torpegaard se již na žádný větší odpor nezmohl, sadu ztratil jasně 1:6 a celý zápas za hodinu a osmnáct minut 0:2 na sety.

Tomáš Macháč tak kvalifikací, která se hraje v Dauhá, prošel bez ztráty jediného setu. Australian Open začíná v Melbourne 8. února.