Paris Saint-Germain - Marseille 2:1Francouzský Superpohár patří znovu PSG

Lens

Fotbalový Superpohár ve Francii získali už poosmé v řadě a celkově podesáté fotbalisté Paris Saint Germain. Na neutrálním hřišti v Lensu porazili 2:1 Marseille a nový kouč ligového mistra i držitele Francouzského poháru Mauricio Pochettino se dočkal trofeje ve svém třetím zápase.

Trenér PSG Mauricio Pochettino (v horní řadě uprostřed) se raduje s týmem po výhře nad Marseille.

Marseille si souboj s pařížským favoritem zajistila díky druhému místu v minulém ročníku ligy, který byl v dubnu ukončen kvůli pandemii koronaviru. Do vedení dostal PSG šest minut před poločasovou pauzou Mauro Icardi a vedení zdvojnásobil v 85. minutě uzdravený Neymar z penalty. Závěr ještě zdramatizoval Dimitri Payet, ale jen na chvíli.

Neymar, jenž od poloviny prosince laboroval s kotníkem, nastoupil až po hodině hry jako střídající hráč. V tomto roce se brazilský útočník objevil v zápase poprvé.