Čeljabinsk - Ufa 2:1 PPHyka v KHL skóroval a přihrál i na vítězný gól

Útočník Tomáš Hyka byl v Kontinentální lize strůjcem vítězství hokejistů Čeljabinsku 2:1 v prodloužení nad Ufou. Český reprezentant už v první minutě otevřel skóre zápasu střelou z první po nezištné přihrávce Nicka Bailena, v prodloužení pak podobným pasem napříč útočným pásmem připravil střeleckou pozici pro Pontuse Aberga. Švédský útočník přesně v okamžiku vypršení přesilovky a 31 sekund před koncem nastavené pětiminutovky zápas ukončil.

Hyka odehrál třetí dvoubodový zápas za sebou a jedenáctým gólem a 24. asistencí v sezoně si upevnil jak pozici druhého nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži za Dmitrijem Jaškinem z Dynama Moskva, tak lídra týmového kanadského bodování před Lukášem Sedlákem. Traktor vyhrál třetí ze čtyř posledních zápasů a na šestém místě Východní konference se přiblížil ke čtvrté Ufě na rozdíl šesti bodů.

Na Ufu se bodově dotáhl Magnitogorsk, v jehož dresu Andrej Nestrašil přispěl asistencí k výhře 5:3 nad nejslabším týmem ligy Dinamem Riga. Metallurg zvítězil počtvrté za sebou.

CSKA Moskva si po výhře 3:2 nad Chabarovskem jako druhý tým po Kazani zajistil účast v play off. V poraženém týmu si asistenci připsal Michal Jordán. V dresu Kunlunu dal gól Vojtěch Mozík a přihrávku zaznamenal jeho kolega z obrany Andrej Šustr, čínský celek ale prohrál přestřelku s Nižněkamskem 5:6.

Výsledky KHL:
Čeljabinsk - Ufa 2:1 v prodl. (Hyka 1+1)
Jekatěrinburg - Čerepovec 3:6
Magnitogorsk - Dinamo Riga 5:3 (za domácí Nestrašil 0+1)
Kazaň - Jaroslavl 3:4 po sam. nájezdech
Kunlun Red Star - Nižněkamsk 5:6 (za domácí Mozík 1+0, Šustr 0+1),
CSKA Moskva - Chabarovsk 3:2 (za hosty Jordán 0+1)
5.Dinamo Riga4344728100:16723
Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva, CSKA Moskva, Viťaz Podolsk a Magnitogorsk mají započítány technické výhry. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.