Sevilla - Cádiz 3:0En-Nejsrí hattrickem zařídil Seville výhru a vládne střelcům

Madrid

Hattrick Júsufa En-Nesjrího zajistil fotbalistům Sevilly ve španělské lize hladkou výhru 3:0 nad Cádizem. Vítězům opět chyběl brankář Tomáš Vaclík, kterého kvůli zranění postrádají už od prosince. Úřadující mistr Real Madrid vyhrál s přehledem na hřišti Deportiva Alavés 4:1. San Sebastian prohospodařil dvoubrankové vedení, které držel až do 86. minuty, a s Betisem Sevilla remizoval 2:2.

Júsuf En-Nesjrí (v bílém) ze Sevilly při utkání s Atlétikem.

En-Nesjrího představení začalo v 35. minutě, kdy si třiadvacetiletý Maročan v pokutovém území našel míč odražený od tyče. O tři minuty později naskočil na volný přímý kop a hlavou zvýšil na 2:0.

En-Nesjrí zářil i po změně stran, kdy sice nejprve nedokázal tečovat přízemní centr na branku, ale následně využil špatného odkopu soupeřova obránce a hlavičkou zkompletoval hattrick. S 12 zásahy se posunul do čela tabulky střelců před Lionela Messiho. En-Nesjrí měl možnost svůj počin ještě vylepšit, čtvrtou branku mu ale sebral videorozhodčí kvůli ofsajdu.

Real táhla k vítězství především trojice Karim Benzema, Toni Kroos, Eden Hazard. První jmenovaný zaokrouhlil počet vstřelených branek v sezoně na deset, druhý se připomněl dvěma asistencemi poté, co v posledních 16 duelech měl jen jednu. Důležitou roli sehrál i Hazard, který dal v La Lize gól poprvé od října. Navíc přidal přihrávku na jeden z Benzemových gólů. Real se přiblížil na rozdíl čtyř bodů vedoucímu Atléticu, které ale má dva duely k dobru.

San Sebastian si dvoubrankové vedení vypracoval chvíli po přestávce - nejprve se prosadil Alexander Isak a po jeho přihrávce v 57. minutě i svou osmou brankou v ligové sezoně nejlepší střelec baskického týmu Mikel Oyarzabal. Domácí znervózněli v 86. minutě, kdy nehlídaný Sergio Canales hlavou snížil. Vyrovnání zařídil v nastaveném čase devětatřicetiletý Joaquín, který v sezoně skóroval poprvé a dal gól v každé z devíti sezon, do které v dresu Betisu naskočil.

Pátý tým ligové tabulky Villarreal znovu zaváhal. Po středeční remíze s Granadou si rozdělil body za bezbrankový výsledek na hřišti poslední Huescy.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:
Huesca - Villarreal 0:0
FC Sevilla - Cádiz 3:0 (35., 39. a 62. En-Nesjrí)
San Sebastian - Betis Sevilla 2:2 (48. Isak, 57. Oyarzabal - 86. Canales, 90.+2 Joaquín),
Alavés - Real Madrid 1:4 (59. Joselu - 41. a 70. Benzema, 15. Casemiro, 45.+1 Hazard).