Columbus - Tampa Bay 5:2Palátův gól Tampě na výhru nestačil. Boston zničil Philu, Zbořil má první bod v NHL

New York

Útočník Ondřej Palát si ve svém 500. utkání v NHL připsal gól, první porážce hokejistů Tampy Bay v nové sezoně však nezabránil. Obhájci Stanley Cupu na ledě Columbusu prohráli 2:5. Vítězství naopak zapsala česká parta v dresu Bostonu. Na triumfu 6:1 nad Philadelphií se asistencí podíleli David Krejčí a Jakub Zbořil, pro kterého to byl vůbec první bod v NHL. Na čestný úspěch Flyers pak přihrával také jednatřicetiletý Jakub Voráček.

Ondřej Palát (18) z Tampy Bay si ve svém 500. utkání v NHL proti Columbusu připsal gól.

Palát se prosadil 14 sekund před koncem první třetiny a zaznamenal třetí zásah v tomto ročníku.

Český útočník v přesilové hře snížil na 2:3, ale vyrovnat Tampa už nedokázala. Naopak v závěrečním dějství ještě dvakrát inkasovala a ve čtvrtém utkání v sezoně poprvé prohrála.

"Neviděl jsem nás hrát tak špatně od té první přestávky (v březnu 2020). Vůbec jsme nebyli sladěni. Nikdo tomu zápasu moc nedal, dělali jsme nevídané ztráty," zlobil se trenér Tampy Bay Jon Cooper. "Byli jsme pomalí, nesoustředění včetně mě. Z toho těžili," řekl obránce Michail Sergačov.

Stále bez Davida Pastrňáka, jehož návrat se očekává před polovinou února, přesto opět vítězně. Po dvou dnech se Medvědi opět postavili Philadelphii a tentokrát předvedli výborný výkon ve všech směrech.

Hostujícímu celku povolili pouze 17 střel na branku, byli výborní v přesilovkách a k české radosti si asistence připsali jak David Krejčí, tak i Jakub Zbořil. Pro rodáka z Brna to byl velký okanžik, jenž přišel ve 48. minutě střetnutí. První asistence v nejslavnější soutěži světa a hned na gól Brada Marchanda, na to se nezapomíná...

V zápase dostal tentokrát přednost slovenský brankář Jaroslav Halák, jenž spolehlivě zastoupil dlouholetou jedničku Tukku Raska. Na jedinou branku hostujícího celku pak přihrával Jakub Voráček, který se dostal v tabulce produktivity už na sedm kanadských bodů.

Největší podíl na výhře Bostonu měla první formace a zkušené duo hvězd Patrice Bergeron - Brad Marchand. Oba si připsali tři kanadské body, za dvě branky a nahrávku, a po zásluze také byli zvoleni za nejlepší muže zápasu.

Montreal zůstává v novém ročníku stále neporažený v základní hrací době. V zápase s trápicím se Vancouverem rozhodl o své výhře v závěrečných 11 minutách, kdy skórovali postupně Brendan Gallagher, Jonathan Drouin a Joel Edmundson. Na prvním místě Severní divize se hráči Canadiens vyhřívají s dvoubodovým náskokem na Winnipeg a Toronto.

V Enterprise Center v St. Louis se radoval domácí celek. Po dvou těsných zápasech se San Jose, přinesl i duel s Los Angeles boj až do samotného konce zápasu. Závěrečný pokus o vyrovnání hostující družiny však dvě sekundy před koncem definitivně zlomil osmadvacetiletý Jaden Schwartz, jenž pečetil výhru "Bluesmanů" nad "Krály" v poměru 4:2.

Výsledky NHL:
Columbus - Tampa Bay 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)
Branky: 5. N. Foligno, 11. Grigorenko, 20. Gavrikov, 47. Werenski, 59. Robinson - 5. Hedman, 20. Palát. Střely na branku: 28:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Werenski, 3. Robinson (všichni Columbus).
Boston - Philadelphia 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky: 9. a 54. Bergeron (na první Krejčí), 45. a 48. Marchand (na druhou Zbořil), 23. C. Smith, 38. Coyle - 22. K. Hayes (Voráček). Střely na branku: 26:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. Coyle (všichni Boston)
Vancouver - Montreal 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Branky: 44. E. Pettersson, 47. Höglander - 11. Suzuki, 32. Perry, 50. Gallagher, 53. Drouin, 58. Edmundson. Střely na branku: 25:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Drouin (oba Montreal), 3. E. Pettersson (Vancouver)
St. Louis - Los Angeles 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 14. Krug, 23. Dunn, 28. Perron, 60. Schwartz - 21. A. Kempe, 37. D. Brown. Střely na branku: 30:23. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Thomas, 3. Krug (všichni St. Louis)
Winnipeg - Ottawa 6:3 (1:0, 1:3, 4:0)
Branky: 43. a 57. Copp, 15. Ehlers, 29. Connor, 56. Stastny, 58. Scheifele - 25. Dadonov, 32. B. Tkachuk, 35. N. Paul. Střely na branku: 38:21. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Ehlers, 3. N. Paul (všichni Winnipeg)