New Jersey - NY Islanders 2:0Zacha prvním gólem v sezoně pomohl New Jersey k výhře. Prosadili se i další Češi

New York/Praha

Český hokejista Pavel Zacha pomohl svým prvním gólem v této sezoně NHL New Jersey Devils k výhře nad New Yorkem Islanders 2:0. Bodovali i další Češi. Tomáš Hertl přispěl asistencí k vítězství San Jose nad Minnesotou 5:3. Bod za přihrávku si při výhře Chicaga nad Detroitem 6:2 připsal Dominik Kubalík, u obou gólů poražených Red Wings asistoval obránce Filip Hronek. I Jakub Vrána zaznamenal gólovou přihrávku, ale jeho Washington nakonec prohrál s Buffalem 3:4 po samostatných nájezdech.

Český hokejista v dresu New Jersey Devils Pavel Zacha (37) překonává brankáře New Yorku Islanders Ilju Sorokina (30).

Pavel Zacha se trefil přesně minutu před první sirénou po dorážce vyražené střely Nikity Guseva. Zvýšil tak na konečných 2:0. Dvě minuty před ním se trefil v přesilovce Jack Hughes.

Brankář Scott Wedgewood nepustil za svá záda ani jednu z 28 střel a poprvé po třech letech si v NHL mohl vychutnat na ledě výhru.

Tomáš Hertl v dresu San Jose tentokrát neskóroval, ale podílel se na vítězném gólu. Minutu a 48 sekund před koncem za vyrovnaného stavu 3:3 vyhrál v útočném pásmu buly pro Kanaďana Brenta Burnse, jenž se nejprve neprosadil přímou střelou, ale pak se parádně prokličkoval přes několik hráčů Minnesoty a bekhendem zavěsil.

Exslávista Hertl tak má na svém kontě ze šesti zápasů sedm bodů (3+4). Při risku domácích bez brankáře pak rozhodl do prázdné brány Matt Nieto.

Švýcarský útočník Chicaga Pius Suter nastřílel v NHL svůj první hattrick při výhře nad Detroitem 6:2. Dvakrát udeřil v první třetině. Ke druhému gólu v přesilovce mu pomohl Domink Kubalík, jenž vyhrál souboj v útočném pásmu a přes Mattiase Janmarka se puk dostal k Suterovi do střelecké pozice.

Oba góly Detroitu dal v přesilovce Tyler Bertuzzi, když v obou případech byl na vrcholu přesilovkové kombinace Red Wings obránce Filip Hronek.

Ani 45 úspěšných zásahů českého brankáře Vítka Vaněčka nezabránilo porážce Washingtonu od Buffala 3:4 po samostatných nájezdech. 25letý gólman inkasoval všechny branky v základní hrací době v oslabení. V nájezdech ho pak překonal Jack Eichel.

Capitals hráli podruhé bez potrestaného ruského kvarteta Alexandr Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov, Dmitrij Orlov a Ilja Samsonov, kteří porušili covidový protokol.

Do elitní formace se tak znovu dostal Jakub Vrána, jenž ve třetí třetině Nicklasi Bäckströmovi přihrál na vyrovnávací gól na 3:3, když Švéd zaskočil krajana Linuse Ullmarka v brance hostů ze záporného úhlu.

Chicago - Detroit 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky: 5., 10. a 53. P. Suter (na druhou Kubalík), 38. Murphy, 41. Janmark, 56. Kurashev - 21. a 52. Bertuzzi (na obě Hronek). Střely na branku: 35:27. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. P. Suter, 2. Murphy, 3. P. Kane (všichni Chicago).
Washington - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. J. Schultz, 32. Oshie, 50. Bäckström (Vrána) - 31. C. Miller, 34. Olofsson, 48. E. Staal, rozhodující sam. nájezd Eichel. Střely na branku: 31:48. Brankář Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, kryl 45 z 48 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Buffalo), 2. J. Schultz (Washington), 3. Ristolainen (Buffalo).
Calgary - Toronto 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 33. Monahan, 47. M. Tkachuk - 8. Muzzin, 40. Simmonds, 43. Matthews. Střely na branku: 33:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Campbell (oba Toronto), 3. Mangiapane (Calgary).
Arizona - Vegas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 60. W. Karlsson. Střely na branku: 16:27. Diváci: 2.672. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson (Vegas), 2. Kuemper (Arizona), 3. M.-A. Fleury (Vegas).
New Jersey - NY Islanders 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 17. J. Hughes, 19. Zacha. Střely na branku: 24:28. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. T. Smith, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).
Pittsburgh - NY Rangers 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 32. Rust, 43. McCann, 59. Guentzel - 17. Blackwell, 38. R. Strome. Střely na branku: 19:26. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Blackwell (NY Rangers).
St. Louis - Los Angeles 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Branky: 15. a 47. B. Schenn, 47. R. O ́Reilly - 19. Iafallo, 19. Grundström, 27. Vilardi, 29. Kopitar, 38. L. Andersson, 60. Doughty. Střely na branku: 31:35. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. B. Schenn (St. Louis), 3. A. Kempe (Los Angeles).
Minnesota - San Jose 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 5. Parise, 37. Bjugstad, 48. Fiala - 20. Donato, 27. E. Kane, 29. Gregor, 59. Burns (Hertl), 60. Nieto. Střely na branku: 29:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Parise, 3. Kähkönen (oba Minnesota).
Dallas - Nashville 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Gurjanov, 27. Hintz, 45. Pavelski - 35. F. Forsberg, 50. Mikael Granlund. Střely na branku: 22:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Hintz (oba Dallas), 3. Arvidsson (Nashville).
Anaheim - Colorado 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 1. Silfverberg, 30. Rakell, 59. H. Lindholm - 55. Rantanen. Střely na branku: 15:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Silfverberg, 3. H. Lindholm (všichni Anaheim).
Winnipeg - Edmonton 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky: 11. Lowry, 54. Ehlers, 56. Wheeler - 21. Nugent-Hopkins, 35. Turris, 57. Yamamoto, 60. Draisaitl. Střely na branku: 38:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Winnipeg), 3. Ehlers (Winnipeg).