Pardubice - Liberec 1:2Velkou bitvu rozhodl Vitásek. Bílí Tygři slaví pátou výhru v řadě

13. Poulíček 1 : 0
20. Birner 1 : 1
55. Vitásek 1 : 2

Hokejisté Pardubic prohráli v předehrávce 40. kola Tipsport extraligy na svém ledě s Libercem 1:2. Rozhodující branku si připsal v 55. minutě Ondřej Vitásek. Bílí Tygři vyhráli pátý zápas v řadě a v tabulce se posunuli na čtvrté místo, Dynamo je sedmé.

Střelec gólu Michal Birner (vpředu uprostřed) z Liberce oslavuje se spoluhráči.

Pardubice nastoupily s uzdraveným slovenským útočníkem Radoslavem Tyborem, který se zařadil do sestavy poprvé od 8. prosince a naskočil do první formace po boku Anthonyho Camary a Ondřeje Romana.

Liberec si už po 12 sekundách zahrál přesilovou hru po Kolářově faulu, ale Dynamo se ubránilo a v utkání dlouho chyběly velké šance. V polovině úvodní části šel pykat za faul hostující Kolmann a Dynamo šest vteřin před vypršením jeho trestu udeřilo. Po Mikušově střele se puk odrazil za Kváču od levé brusle dorážejícího Poulíčka, který s 11 góly v sezoně překonal své maximum z minulého ročníku.

Zleva Adam Musil z Liberce, Ronald Knot z Liberce, Andrej Kostitsyn z Pardubic a brankář Liberce Petr Kváča.

Ve 14. minutě vyslal Kváča přihrávkou o mantinel do úniku Lence, ale toho stihl dobruslit Ďaloga a šanci mu překazil. Vzápětí na druhé straně zůstal po Kousalově střele za libereckým gólmanem puk, který odvrátil Gríger.

Ten pak v 18. minutě připravil ideální možnost pro Musila, který ale minul. Bílí Tygři se z vyrovnání radovali 17 sekund před koncem první třetiny. V levém kruhu vyhrál vhazování Bulíř a Birner se zapěstím trefil do protějšího horního rohu Kloučkovy branky.

Otočit stav mohl ve 24. minutě po průniku střelou z pravého kruhu Gríger. Kváča si poradil s Kosticynovým pokusem po akci Kusého. Za Liberec zahrozili Lenc a Rychlovský.

Brankář Pardubic Milan Klouček.

Ve 33. minutě přišlo Dynamo o obránce Nakládala, který dostal za svou reakci na adresu rozhodčích od Tomáš Micky a Petra Laciny za nesportovní chování nejdřív trest na deset minut a vzápětí i do konce utkání. Za domácí pak mohli pohnout nerozhodným stavem Camara a Matýs, na druhé straně neuspěl bekhendovým pokusem Bulíř.

Ve 46. minutě po Kosticynově střele dorážel Kusý, o chvíli později málem prostřelil Kloučka Vlach. V 55. minutě si najel na Bulířovu přihrávku obránce Vitásek a svým prvním gólem v devátém utkání po návratu do Liberce z KHL rozhodl.

Náskok Liberec udržel i při následném Birnerově pokusu, Pardubicím zkomplikoval možnost vyrovnání 59 sekund před koncem faulem Camara. Bílí Tygři bodovali pojedenácté za sebou a podeváté v této sérii vyhráli.

Předehrávka 40. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Poulíček (J. Mikuš, R. Kousal) - 20. Birner (Bulíř), 55. Vitásek (Bulíř, J. Vlach). Rozhodčí: Lacina, Micka - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:2, navíc Nakládal (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Bez diváků.
Pardubice: M. Klouček - Nakládal, J. Kolář, Bučko, J. Mikuš, Vála, Ďaloga, J. Zdráhal - Camara, O. Roman, Tybor - A. Kosticyn, R. Kousal, Kusý - Blümel, Poulíček, Paulovič - Matýs, O. Rohlík, L. Horký. Trenér: R. Král.
Liberec: Kváča - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, T. Hanousek, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - A. Musil, Gríger, A. Najman - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - Průžek, J. Šír, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.