Švédsko - Finsko 3:0Švédští hokejisté porazili Finy 3:0 a skončili v Malmö druzí

Malmö

V závěrečném utkání Švédských her v Malmö porazili domácí hokejisté v severském derby Finsko 3:0 a skončili druzí o dva body za Ruskem. V tabulce Euro Hockey Tour se svěřenci trenéra Johana Garpenlöva před závěrečnými květnovými Českými hrami posunuli s 11 body na druhou příčku o skóre před českou reprezentaci.

V závěrečném utkání Švédských her v Malmö zvítězili domácí hokejisté v severském derby nad Finskem 3:0 a skončili druzí o dva body za Ruskem.

Bezbrankový stav v úvodním dějství nezměnila v sedmé minutě ani šance Fina Mira Aaltonena, který přestřelil. Na druhé straně v 16. minutě pomohla brankáři Harrimu Säterimu tyč po střele Emila Petterssona. Potom se Švédové ubránili při vyloučení Pontuse Holmberga.

V čase 26:10 se domácí výběr dočkal vedení. Max Friberg prolétl po levé straně kolem Juusa Vainia a prostřelil Säteriho. Švédové vzápětí odolali při vyloučení Arvida Lundberga a ve 29. minutě zvýšil střelou z levého kruhu obránce Jesper Sellgren.

4.Finsko9210616:308

Po 23 vteřinách třetí třetiny Švédové zvýšili, když se pokus Filipa Hallandera odrazil od zadního mantinelu, ještě za brankou jej tečoval Max Friberg a od Säteriho výstroje se puk odrazil do branky. Naopak Christoffer Rifalk při své reprezentační premiéře pochytal všech 14 střel Finů a udržel čisté konto.

Švédské hokejové hry v Malmö, součást Euro Hockey Tour:
Švédsko - Finsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Friberg (F. Olofsson, Hansson), 29. Sellgren (Ryfors, Zaar), 41. Friberg (Hallander). Rozhodčí: Nord, Holm - Malmqvist, Lundgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Bez diváků.
Rifalk - N. Lundkvist, Sellgren, Hansson, Backström, J. Persson, A. Lundberg - Friberg, Bengtsson, Hallander - Viksten, Holmberg, E. Pettersson - Zaar, Ryfors, F. Olofsson - Berggren, Wingerli, Frödén - Sandberg. Trenér: Johan Garpenlöv.
Säteri - Saarijärvi, Sund, Kemiläinen, R. Salo, Nikkilä, Parikka, Vainio, Koivisto - Nurmi, M. Aaltonen, Turunen - Karjalainen, Lundell, Innala - Puustinen, Tiivola, Klemetti - Leino, Björninen, Virtanen - Björkqvist. Trenér: Jukka Jalonen.