Č. Budějovice - Brno 4:5Trápení Motoru pokračuje, pošesté za sebou doma nebodoval

59. Štencel 4 : 5

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v úterním utkání 16. kola Tipsport extraligy doma s Kometou Brno 4:5. Jihočeši přitom vedli 2:0 a 3:1. Kometa zabrala po třech prohrách, Motor pošesté za sebou doma nebodoval.

Závar před brankou Českých Budějovic.

Od počátku byli aktivnější hosté. Brankáře Strmeně rozchytal pěknou střelou Klepiš, po chybě budějovické obrany se pokusil zakončit Schneider. Po střele reprezentanta Krále poskakoval kotouč u odkryté pravé tyčky. V další akci se zblízka neprosadil Bondra.

Potom však Moravané nabídli Jihočechům třikrát početní výhodu. První přesilovku sehráli domácí mizerně, ale ve druhé otevřel skóre Doležal bombou z levého kruhu. Při vyrovnaném počtu hráčů nevyužili Němec a Klepiš přečíslení dva na jednoho.

Třetí přesilovka Motoru vyústila ve druhý gól, který trochu lacino zaznamenal zblízka Holec. Před první sirénou mohl zvýšit Doležal, který byl sám před Klimešem, ale nepovedla se mu střela.

Brzy po vstupu do druhé části využila přesilovou hru také Kometa. Snížit se podařilo Klepišovi ranou bez přípravy z vrcholku levého kruhu a puk při cestě do branky zazvonil tyčku. Hosté pokračovali v tlaku, ale domácím stačila první vážnější protiakce k překonání Vejmelky, jenž v brněnském brankovišti nahradil Klimeše.

Zblízka se trefil Doležal z přihrávky od zadního mantinelu. Skóre se znovu měnilo při vyloučení Gilberta, z levé strany do odkryté klece pálil Klepiš. Zakrátko hosté vyšachovali budějovickou obranu a Muller srovnal stav u pravé tyčky, k níž se nestačil přemístit Strmeň.

Třetí třetina začala slibnou šancí Doležala a nevyužitou přesilovkou Jihočechů. Ve 46. minutě získali hosté poprvé vedení zásluhou Bondry, jenž tečoval výstavní ránu Muellera od modré čáry. Akce začala u šikovného mladíka Svozila.

Pátý gól přidal Holík, jehož přihrávku z pravé strany nešťastně srazil do vlastní klece obránce Vydarený. Ve svižném závěru se domácí snažili zkorigovat. Alderson trefil tyčku, zblízka pak skóroval Voženílek. Více než minutová power play ale byla ze strany Motoru marná.

Dohrávané 16. kolo hokejové extraligy:
Madeta Motor České Budějovice - HC Kometa Brno 4:5 (2:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Z. Doležal (R. Přikryl, Slováček), 17. Holec (Slováček, Z. Doležal), 26. Z. Doležal (R. Přikryl), 59. Štencel (Holec, D. Voženílek) - 22. Klepiš (P. Holík), 29. Klepiš (Mueller, P. Holík), 32. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 46. D. Bondra (Mueller, S. Svozil), 50. P. Holík (Mueller). Rozhodčí: Micka, Pražák - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Bez diváků.
České Budějovice: Strmeň - Š. Kubíček, Vydarený, Slováček, Štencel, Plášil, Lytvynov - Holec, D. Voženílek, Jonák - Z. Doležal, R. Přikryl, Karabáček - G. Ville, Gilbert, Martin Novák - Alderson, M. Toman, M. Beránek. Trenér: Prospal.
Brno: Klimeš - Zámorský, F. Král, Holland, Kučeřík, S. Svozil, Gulaši, P. Trška - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Klepiš, V. Němec, Schneider - Vincour, Rákos, Valský - D. Bondra, Střondala, Kusko. Trenér: L. Zábranský st.