Porto - Juventus 2:1Juventus začal osmifinále Ligy mistrů porážkou. Skvělý Haaland řídil obrat Dortmundu

rjm, rojČTKSport.cz

Fotbalisté Juventusu Turín začali osmifinále Ligy mistrů na stadionu Porta porážkou 1:2. Dortmund především díky dvěma gólům a jedné asistenci kanonýra Erlinga Haalanda otočil zápas v Seville a vyhrál 3:2. Reprezentační brankář Tomáš Vaclík zůstal jen mezi náhradníky úřadujícího vítěze Evropské ligy. Odvety jsou na programu v úterý 9. března.

Sestřih osmifinále Ligy mistrů Sevilla - DortmundVideo: O2 TV Sport

Juventusu nevyšel úvod a už v 63. sekundě daroval Portu vedoucí gól. Rodrigo Bentancur vracel míč brankáři Wojciechu Szczesnému, ale přihrávku vystihnul Mahdí Taremí a íránský útočník zblízka ve skluzu otevřel skóre.

Turínský favorit si v prvním poločase moc šancí nevypracoval a po změně stran inkasoval ještě rychleji než v úvodním dějství. Už po 19 vteřinách se Wilson Manafá protáhl po pravém křídle a před brankou vyzval Moussu Maregu, který propálil Szczesného.

Hráči Porta se radují z úvodního gólu proti Juventusu.

Domácí dokázali dlouho eliminovat ofenzivu "Staré dámy" v čele s kapitánem portugalské reprezentace Cristianem Ronaldem. V 82. minutě však snížil Federico Chiesa po přihrávce Adriena Rabiota a zvýšil šance italských šampionů do odvety. Porto v LM inkasovalo poprvé po 548 minutách, ale o premiérové vítězství nad Juventusem v šestém souboji už nepřišlo.

Sestřih osmifinále Ligy mistrů Porto - JuventusVideo: O2 TV Sport

Sevillu poslal do vedení v sedmé minutě Suso, jehož střelu Mats Hummels tečoval mimo dosah gólmana Marwina Hitze. Za 12 minut srovnal výstavní střelou Mahmoud Dahoud. Domácí brankář Jasín Bunú inkasoval po 726 minutách a sedmi čistých kontech za sebou.

Kanonýr Dortmundu Haaland po asistenci ve 27. minutě sám otočil skóre, když hladce prošel domácí obranou a po narážečce s Jadonem Sanchem podruhé překonal Bunúa. Dvacetiletý norský reprezentant zvýšil ve 43. minutě po přihrávce kapitána Marca Reuse a chybě Ivana Rakitiče.

Kanonýr Dortmundu Erling Braut Haaland dává proti Seville svůj druhý gól

Haaland si výtečnou bilanci v Lize mistrů vylepšil na 18 gólů v pouhých 13 utkáních. V aktuálním ročníku se trefil osmkrát a vede tabulku střelců elitní soutěže.

Sevilla se v 84. minutě dočkala alespoň snížení díky brance střídajícího Luuka de Jong ze standardní situace. Andaluský tým zaváhal po sérii devíti soutěžních výher.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
FC Porto - Juventus Turín 2:1 (1:0)
Branky: 2. Taremí, 46. Marega - 82. Chiesa. Rozhodčí: Del Cerro Grande - Yuste, Alonso Fernandez - Hernández (video, všichni Šp.). ŽK: De Ligt, Danilo, Demiral, Alex Sandro (všichni Juventus). Bez diváků.
Porto: Marchesín - Manafá, Mbemba, Pepe, Zaidu - Corona (90.+1 Loum N'Diaye), Uribe, Oliveira (90.+1 F. Conceicao), Otávio (57. Díaz) - Marega (66. Grujič), Taremí. Trenér: S. Conceicao.
Juventus: Szczesny - Danilo, De Ligt, Chiellini (35. Demiral), Alex Sandro - Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie (63. Morata) - Kulusevski (77. Ramsey), Ronaldo. Trenér: Pirlo.
FC Sevilla - Borussia Dortmund 2:3 (1:3)
Branky: 7. Suso, 84. De Jong - 27. a 43. Haaland, 19. Dahoud. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, Diks - Blom (video, všichni Niz.). ŽK: Óscar Rodríguez, Lopetegui (trenér) - Hummels, Haaland. Bez diváků.
Sevilla: Bunú - Navas, Koundé, Diego Carlos, Escudero - Jordán (70. Óscar Rodríguez), Fernando, Rakitič (46. Gudelj) - Suso (60. De Jong), En-Nesjrí (60. Munir), Gómez (60. Torres). Trenér: Lopetegui.
Dortmund: Hitz - Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro (77. Passlack) - Dahoud (89. Meunier), Can, Bellingham - Reus (80. Brandt), Haaland, Sancho. Trenér: Terzic.