Edmonton - Calgary 7:1Fantastický McDavid sestřelil hattrickem Calgary

Pořádnou porcí zápasů pokračoval program NHL ze soboty na neděli. V nich se z Čechů prosadili po Zachovi, který asistoval u prohry Jersey s Buffalem, pouze Nečas s Hertlem, kteří si připsali každý po jedné asistenci u výhry svých týmů. Carolina porazila Tampu 4:0 a San Jose zvítězilo na ledě St. Louis 5:4. Vedoucí tým soutěže si poradil s nerozehranym Montrealem 5:3, dvěma góly k výhře přispěl nejlepší střelec dosavadního průběhu NHL Matthews. Edmonton si smlsnul na Calgary, za které zůstal český golman David Rittich tentokrát pouze na střídačce. V ráži byl nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid, který se na výhře 7:1 podílel třremi góly a dvěma asistencemi.

Connor McDavid (vpředu) byl proti Calgary k nezastavení.

Hráči Detroitu se rychle oklepali po pár hodin starém výprasku od Floridy, která jim nadělila hned 7 gólů a tentokrát ji dovolili vstřelit pouze jednu branku o kterou se postaral v první třetině Wennberg v přesilovce. Detroitsští v polovině zápasu vyrovnali a rozhodující branku na 2:1 v čase 37:27 vstřelil Brome.

Králové z Los Angeles prodloužili vítěznou sérii na čtyři utkání. Tentokrát si s Arizonou poradili už v základní hrací době 4:2. Do prázdné branky potvrdil vítězství svého týmu druhým gólem v zápase Iafallo.

Carolina vyhrála dvanácté utkání v sezoně a posunula se do čela Centrální divize. V zápase s Tampou začaly padat branky ve druhé třetině. Skóre otevřel Vincent Trocheck, který využil Nečasova nahození od mantinelu a dotlačil puk za záda Andreje Vasilevského. Ještě v druhém dějství se prosadil Sebastian Aho a zvýšil na 2:0. Odpor Tampy zlomil její bývalý hráč. Loňský vítěz Stanleyova poháru v dresu Lightning Cédric Paquette se trefil z prostoru mezi kruhy a zařídil Hurricanes tříbrankové vedení. Skóre uzavřel gólem do prázdné branky Andrej Svečnikov.

Hokejisté Nashvillu oplatili Columbusu páteční porážku a tentokrát zvítězili 4:2. O vítězství rozhodli hned na začátku třetí třetiny, kdy se už po 16 sekundách prosadil Jarnkrok a o půl minuty později Forsberg.

Nejlepší střelec soutěže Auston Matthews se prosadil i proti Montrealu a k vítězství Toronta přispěl dvěma góly a jednou asistencí. Zápas rozhodla prostřední část, kterou torontští vyhráli 4:2.

Tučňáci z Pittsgurghu porazili Ostrovany podruhé v řadě, tentokrát 3:2. Sidney Crosby dvakrát asistoval u gólů obránce Letanga.

San Jose úspěchem v St. Louis bodovalo potřetí za sebou a odpoutalo se od posledního místa Západní divize. Sharks se povedl úvod zápasu, po gólu Rudolfse Balcerse z 24. minuty vedli už 3:0. Lotyšského útočníka našel v ideální pozici na ose hřiště Hertl. Domácí Blues dokázali ve druhé části zápas zdramatizovat a v 39. minutě dokonce vyrovnali na 4:4. Vítězný gól San Jose vstřelil po polovině třetí třetiny Logan Couture.

Kačeři z Anaheimu si připsali třetí porážku v řadě a druhou od Minnesoty. Vítězný gól si připsal Švýcar Fiala už v první třetině, v té druhé v přesilovce zvyšoval svým druhým gólem v zápase na 3:0. O jedinou branku Anaheimu se postaral Backes, Minnesota ve třetí části přidala ještě dva góly a vyhrála 5:1.

Českého golmana Davida Ritticha vystřídal ve druhém zápase s Edmontonem jeho kolega Markstrom, který si však v brance nepočínal tak dobře jako Rittich a nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid byl nad jeho síly. Po první třetině vedli Olejáři 3:1 a na všech gólech Edmontonu se podílel McDavid. Na první dva přihrál o třetí se postaral sám a ve svém galapředstavení pokračoval i po přestávce.

Minutu po začátku druhé třetiny přidal svůj druhý gól a o sedm minut později zkompletoval hattrick. Šlo o jeho druhý hattrick v kariéře a opět se tak stalo proti Calgary. První vstřelil 4. října 2017. Po pátém obdrženém gólu se Markstrom pakoval z branky a mezi tyče se postavil Rittich, který však nestačil na přesilovkovou trefu Nugenta-Hopkinse a ve třetí třetině ani na Archibalda a Plameny tak z Edmontonu odjíždí z porážkou 1:7.

Výsledky NHL
St. Louis - San Jose 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)
Branky: 25. B. Schenn, 29. Sanford, 36. R. O'Reilly, 39. Kyrou - 11. a 52. Couture, 8. E. Kane, 24. Balcers (Hertl), 29. Marleau. Střely na branku: 32:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. Kyrou (St. Louis), 3. Balcers (San Jose).
Arizona - Los Angeles 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 32. Brassard, 50. Kessel - 25. a 60. Iafallo, 41. Moore, 53. Vilardi. Střely na branku: 24:23. Diváci: 3187 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Iafallo (Los Angeles), 2. Kessel (Arizona), 3. Doughty (Los Angeles).
New Jersey - Buffalo 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 41. Palmieri, 57. Subban (Zacha) - 9. a 38. Reinhart, 6. Miller. Střely na branku: 27:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Miller (oba Buffalo), 3. Blackwood (New Jersey).
Detroit - Florida 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 31. Nemeth, 38. Bromé - 15. Wennberg. Střely na branku: 27:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Bernier, 2. Bromé, 3. Nemeth (všichni Detroit).
Pittsburgh - NY Islanders 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 33. a 54. Letang, 48. Matheson - 36. Eberle, 41. B. Nelson. Střely na branku: 18:35. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).
Columbus - Nashville 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 24. Jenner, 26. G. Carlsson - 13. a 41. Järnkrok, 17. Sissons, 41. F. Forsberg. Střely na branku 23:46. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok (Nashville), 2. Jenner (Columbus), 3. Sissons (Nashville).
Montreal - Toronto 3:5 (0:0, 2:4, 1:1)
Branky: 24. Kotkaniemi, 24. Byron, 59. Toffoli - 22. a 36. Matthews, 22. Boyd, 28. Marner, 54. Kerfoot. Střely na branku: 33:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. Byron (Montreal).
Washington - NY Rangers 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 20. Orlov - 15. Kreider, 38. Lafreniére, 39. Strome, 58. Zibanejad. Střely na branku: 28:24. Vítek Vaněček za Washington odchytal 58:36 minut, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Šesťjorkin, 2. Strome, 3. Panarin (všichni NY Rangers).
Carolina - Tampa Bay 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 23. Trocheck (Nečas), 36. Aho, 44. Paquette, 58. Svečnikov. Střely na branku: 28:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Aho, 3. Paquette (všichni Carolina).
Anaheim - Minnesota 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 37. Backes - 17. a 23. Fiala, 16. Zuccarello, 46. V. Rask, 55. J. Eriksson Ek. Střely na branku: 27:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Spurgeon (oba Minnesota), 3. Hakanpää (Anaheim).
Edmonton - Calgary 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Branky: 18., 22. a 29. McDavid, 6. a 33. Nugent-Hopkins, 4. Chiasson, 41. J. Archibald - 8. Mangiapane. Střely na branku: 24:44. David Rittich za Calgary odchytal 31:43 minut, inkasoval dvě branky z 9 střel a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Koskinen, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).
Colorado - Vegas 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - hráno pod širým nebem
Branky: 3. Girard, 32. MacKinnon, 54. D. Toews - 28. Martinez, 55. Tuch. Střely na branku: 39:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. D. Toews (oba Colorado), 3. Tuch (Vegas).