Plzeň - Zlín 7:0Neškodní Berani dostali nařezáno, nedali ani gól

27. Přikryl 4 : 0
28. Kodýtek 5 : 0
41. Lang 6 : 0
52. Kodýtek 7 : 0

Hokejisté Plzně deklasovali v 50. kole extralogy Zlín 7:0 a počtvrté za sebou bodovali. Jasnou výhru domácích dirigoval dvěma trefami a stejným počtem asistencí kapitán Milan Gulaš, čtyřmi přihrávkami mu sekundoval obránce Vojtěch Budík. Brankář Dominik Frodl si připsal třetí čisté konto v sezoně, hosté ho překonat nedokázali a prohráli pošesté za sebou.

Radost hokejistů Plzně, vpravo Jaroslav Kracík.

Domácí bez jediné absence útočníka vinou zranění od začátku soupeře přehrávali. V sedmé minutě navíc Gulaš ranou bez přípravy od modré čáry otevřel skóre, když si asistenci připsal uzdravený Mertl, který v sestavě chyběl od 1. prosince.

Vzápětí zlínský brankář Huf zneškodnil šanci na pravém kruhu volného Jiříčka a poradil si i s dorážkou Kodýtka. V 9. minutě už ale nestačil na zakončení před brankou nekrytého Eberleho, jenž těžil z přihrávky Dočekala.

Hosté nestíhali a kupili chyby v rozehrávce. Ve 14. minutě zvýšil po vybídnutí Kaňáka na brankovišti osamocený Gulaš již na 3:0. V závěru první třetiny uchránil hosty od další pohromy při gólové příležitosti Martina Langa jen skvělý Hufův zákrok. Jeho protějšek Frodl nečekaně inkasoval pět vteřin před první sirénou, pro nedovolené bránění Honejska však sudí branku neuznali.

V úvodu prostřední části protáhl Frodla tvrdou střelou Václavek. Poté znovu převzali iniciativu Indiáni. Krátce po skončení přesilovky ve 27. minutě po krásné individuální akci skóroval Přikryl a o minutu později vyloučení Kubiše potrestal po ideální příhře Gulaše střelou z pravého kruhu Kodýtek. Tempo následně opadlo a Berani před druhou sirénou nedokázali zmírnit stav 0:5 ani při 31 vteřin trvající přesilové hře čtyři na tři.

Již po 40 odehraných vteřinách závěrečné dvacetiminutovky se poprvé v extralize gólově prosadil nahozením od modré čáry švédský obránce Viktor Lang. Vzápětí od další pohromy uchránil po šanci Straky hosty znovu jen pozorný Huf. Zbytek zápasu se dohrával spíše z povinnosti, rozjetí domácí své akce přehrávali na krásu, až v 52. minutě při přesilovce upravil po křížné přihrávce Gulaše Kodýtek na konečných 7:0.

50. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Gulaš (Budík, Mertl), 9. Eberle (Dočekal), 14. Gulaš (Kaňák), 27. Přikryl (Kaňák), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík), 41. V. Lang (Malát, Budík), 52. Kodýtek (Gulaš, Budík). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Bez diváků.
Plzeň: Frodl - Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička, Kaňák, V. Lang - Gulaš, Mertl, Malát - P. Musil, Kodýtek, Michnáč - M. Lang, Kracík, P. Straka - Eberle, F. Přikryl, Dočekal. Trenér: Čihák.
Zlín: Huf - Žižka, Řezníček, Gazda, M. Novotný, D. Nosek, Ferenc, Matyáš Hamrlík - Vopelka, Fořt, Kubiš - Karafiát, Honejsek, Okál - Ondráček, P. Sedláček, Václavek - Chludil, Sebera, Suhrada. Trenér: R. Svoboda.