Opava - Pardubice 1:0Krvavé zranění, červená karta i penalta. Divočina vynesla Opavě tři důležité body

45. Smola 1 : 0

Opava

Fotbalisté Opavy vyhráli v úvodním sobotním utkání 23. kola první ligy doma nad Pardubicemi 1:0. Vítězný gól dal v divokém závěru prvního poločasu Smola z penalty. Nováčkovi se už do přestávky zranila brankářská jednička Boháč, následně za penaltový faul viděl Cadu červenou kartu.

Fotbalisté Opavy se radují z gólu.

Východočeši, kteří v minulém kole nehráli zápas se Slováckem kvůli koronaviru v týmu z Uherského Hradiště, přitom začali lépe a v úvodu měli šance. V 11. minutě se Ewerton uvolnil na pravé straně, navedl si míč na střed a přízemní střelou těsně minul. Vzápětí chyboval opavský Kulhánek, do zakončení se dostal Solil, jeho ránu z ostrého úhlu ale zlikvidoval domácí gólman Digaňa.

Na opačné straně se v 26. minutě po dlouhém nákopu protlačil do samostatného úniku Čvančara, obloučkem však brankáře Boháč nepřekonal. Hostující gólman se při zákroku zranil a musel přepustit místo mezi tyčemi Letáčkovi, jenž nastoupil do své ligové premiéry.

Zraněný brankář Pardubic Marek Boháč.

V nastavení první půle se domácí dočkali vedení. Cadu trefil ve vápně opavského Žídka kopačkou do obličeje, rozhodčí Zelinka mu udělil červenou kartu a odpískal penaltu.

Pokutový kop proměnil Smola, byť Letáček vystihl směr přízemní střely. Domácí útočník dal premiérový gól po zimním návratu do Opavy a Slezané doma na jaře poprvé skórovali.

Žídek utrpěl krvavé zranění a musel v poločase střídat. Hosté po změně stran hrozili i v početní nevýhodě, po zajímavém centru jen těsně nedosáhl na balon Kostka.

Slezané mohli přidat pojistku poté, co se Řezníček v 66. minutě objevil sám před Letáčkem, ale nadějná akce domácích skončila jen rohem. Opavští už těsný náskok uhájili a oživili šance na záchranu.

23. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - FK Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 45.+6 Smola z pen. Rozhodčí: Zelinka - Dresler, Dohnálek - Machálek (video). ŽK: Žídek, Nešický, Hellebrand - Čelůstka. ČK: 45.+4 Cadu (Pardubice). Bez diváků.
Opava: Digaňa - Didiba, Kulhánek, Žídek (46. Březina) - Harazim (70. Mondek), Nešický, Řezníček (79. Hellebrand), Tiéhi, Helešic - Smola (70. Dedič), Čvančara (84. Rataj). Trenér: Skácel.
Pardubice: Boháč (29. Letáček) - Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka - Jeřábek (61. Huf) - Tischler, Hlavatý, Solil (84. Pfeifer), Ewerton (46. Prosek) - Černý (46. Kostka). Trenér: Novotný.