Slovinsko - Česko 1:1Lvíčatům opět pomohl vlastenec! Postup do čtvrtfinále se ale komplikuje

Čeští fotbalisté do 21 let uhráli na ME druhou remízu, a znovu výsledek 1:1. Proti domácím Slovincům zachránili bod pět minut před koncem, kdy jim opět pomohl vlastní gól soupeře, který si po přímém kopu Janoška vstřelil Prelec. Svěřence Karla Krejčího čekají v závěrečné úterní bitvě skupiny B obhájci zlata Španělé, kteří se v sobotu rozešli s Italy bez branek.

Autor slovinského gólu Aljoša Matko.

Karel Krejčí provedl proti Slovincům tři korekce v sestavě a vrátil se k rozestavení 4-2-3-1. Na levý kraj obrany se postavil Granečný, místo Karabce vyběhl na trávník Janošek a šanci v záložní řadě dostal také Kohút. Holík, který kvůli podvrtnutému kotníku odstoupil ze zápasu proti Itálii, se dal do kupy, a právě jablonecký obránce připravil první slibnou šanci českého týmu.

U pomezní čáry obral o míč Prelece, jeho centr propadl na zadní tyč k Lingrovi, který ale nenasměroval balon mezi tyče. Slávistický útočník poté provětral rukavice Vekiče střelou zpoza šestnáctky, ale největší šanci v první půli si Lvíčata vytvořila po standardní situaci. Janošek poslal balon do vápna a Krejčí hlavou jen těsně minul levou tyč.

Denis Granečný se snaží zastavit Slovince Andraže Žiniče.

Slovinci se dopředu moc nehnali, jenže z první příležitosti udeřili. Chaluš podskočil balon po centru z levé strany. Míč se dostal k zcela volnému Matkovi, který ho zblízka napálil pod břevno!

Český tým se do šestnáctky příliš nedostával a o přestávce přišly změny. Na hřišti vběhli Fukala místo Holíka a záložníci Ostrák se Šulcem, kteří měli za úkol rozhýbat českou hru a aktivita Krejčího party vzrostla. Na trávník v 68. minutě naskočil taky kreativní Karabec, jenže Češi obtížně rozbíjeli obranný val, dobrá spolupráce mezi Lingrem a Ostrákem ke gólu nevedla stejně jako rána Šulce, která skončila nad bránou. Slovinci spoléhali na brejky, po jednom z nich pronikl do vápna Medved a levačkou protáhl Jedličku.

Češi se hnali za vyrovnáním, a v samém závěru jásali. Janošek poslal z přímého kopu míč do šestnáctky na bližší tyč, talent Sampdorie Prelec ho chtěl odkopnout do bezpečí, jenže mu sjel po noze přímo do vlastní branky. V nastavení měl vítězný gól na kopačce kapitán Chaluš, po rohovém kopu ale ve skluzu v těžké pozici netrefil odkrytou bránu.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Celje (Slovinsko):
Skupina B:
Slovinsko - Česko 1:1 (1:0)
Branky: 32. Matko - 86. vlastní Prelec. Rozhodčí: Nyberg - Beigi, Söderqvist (všichni Švéd.). ŽK: Medved, Kolmanič, Kolobarič - Granečný, Chaluš. Bez diváků.
Slovinsko: Vekič - Žinič, Brekalo, Karič, Kolmanič - Matko (79. Rogelj), Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec (90.+2 Ogrinec) - Elšnik (70. Petrovič), Medved (80. Kolobarič). Trenér: Ačimovič.
Česko: Jedlička - Holík (46. Fukala), Chaluš, L. Krejčí, Granečný (46. Šulc) - Janošek, Sadílek - Kohút (46. Ostrák), Šašinka (68. Karabec), Bucha - Lingr (80. Drchal). Trenér: K. Krejčí.
Španělsko - Itálie 0:0
ČK: 87. Mingueza - 86. Scamacca, 87. Rovella.
Maďarsko - Rumunsko 1:2 (0:0)
Branky: 56. Csonka - 70. Matan, 87. Pascanu. ČK: 42. Szöke (Maď.).
4.Maďarsko20021:50
Oznámkujte výkon českých fotbalistů proti Slovinsku v utkání na ME do 21 let (jako ve škole od 1 do 5)