Omsk - Kazaň 1:2Stav série 2:1Hrubec čelil 39 střelám, první porážku Omsku v semifinále s Kazaní neodvrátil

Moskva

Brankář Omsku Šimon Hrubec čelil 39 střelám Kazaně a neodvrátil první porážku Avangardu v semifinálové sérii play off Kontinentální hokejové ligy. Ak Bars zvítězil v třetím duelu 2:1 a snížil stav na 1:2 na zápasy.

Šimon Hrubec na ilustračním snímku.

Omsku po nečekaných dvou výhrách v Kazani vstup do prvního domácího utkání nevyšel. Hrubce překonal už v 2. minutě Roman Rukavišnikov a 8. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty Dmitrij Voronkov. Hrubec tak za necelých osm minut inkasoval více branek než v předchozích dvou duelech dohromady, ale ve zbytku zápasu držel šance Avangardu na obrat.

Ve 34. minutě se sice Klimu Kostinovi podařilo snížit, nejlepší tým Východní konference ale výhru uhájil. Čtvrtý duel se hraje na ledě Omsku v pátek a je jisté, že se série hraná na čtyři vítězství vrátí do Kazaně.