Slavia - Zlín 2:1Slavia vyrovnala historický rekord Sparty a v neděli může slavit titul

7. Potočný 0 : 1
29. Stanciu 1 : 1
50. Kuchta 2 : 1

Rekord samostatné české ligy v počtu zápasů bez prohry fotbalisté pražské Slavie v epilogu k 28. dějství nejvyšší domácí soutěže vylepšili, prastarý československý patřící Spartě vyrovnali. Ta totiž v letech 1943 až 1946 neprohrála 40 zápasů v řadě, což Trpišovského tým svedl nyní. Zlín sice porazil jen těsně 2:1, nicméně tři body získal. Na druhý Jablonec tak má k dobru osmnáct bodů, na třetí Spartu dokonce devatenáct, ta má ovšem odložený zápas s Plzní k dobru. I tak může Slavia v neděli slavit titul, pokud vyhraje derby na Bohemians

Nicolae Stanciu se postaral o vyrovnání.

Dva kuriózní a v tak rychlém sledu pramálo vídané momenty psychikou slávistických fotbalistů zacloumat musely. Aby ne, když v rozpětí čtyř minut ukázal sudí Ginzel hned dvakrát ve zlínské šestnáctce na penaltu, aby po konzultaci s kolegou u videa vzápětí verdikt změnil.

Ta první měla následovat po souboji Cedidla s Teclem, přičemž byla ještě ke všemu umocněna červenou kartou pro obránce hostů, druhou chtěl rozhodčí přičíst Vraštilovi, kterého míč trefil do ruky.

Penalty se ale nakonec nekopaly, vyloučení Cedidla rovněž ne, takže Páníkův tým mohl být po první relativně spokojený.

Hráči Zlína se radují z prvního gólu.

V pražském Edenu držel nerozhodný stav, protože výkon Slavie poznamenal ještě jeden moment. Faul kapitána Bořila na Poznara, který byl na rozdíl od zmiňovaných zákroků v závěru první půle nezpochybnitelný, jí totiž přivodil komplikace. Zvláště, když Potočný nařízený pokutový kop proměnil.

Domácím scházel pohyb, důraz i přesná kombinace, jejich akce po křídlech byly příliš okaté, než aby soupeře překvapily. Ani míčů nedokázala slávistická středová řada posbírat tolik jako obvykle, protože hosté vysouvali svůj presink až k půlící čáře.

Nicolae Stanciu dává vyrovnávací gól.

Po půlhodině sice Stanciu po přihrávce Tecla vyrovnal, ale to bylo také všechno, nač se Trpišovského tým zmohl. Tedy kromě dvou zmiňovaných momentů pár minut před přestávkou.

Pět minut po změně stran však už skóre přece jen otočil. Sice kuriózně a dost bizarně, pro Slavii bylo ovšem podstatné, že míč za Dostálova záda přece jen doputoval. Nejprve po Kuchtově střele do tyče, poté po zblokovaném pokusu Stancia a hned několika odrazech balonu, aby se právě Kuchta stal nakonec šťastným střelcem.

Pro Zlín ovšem nemuselo být nic ztraceno, kdyby v 65. minutě využil Poznar obrovskou šanci, do níž se dostal. Hlavou ovšem trefil nejdřív jen tyč, odražený balon pak poslal z malého vápna vysoko nad bránu.

Střelec Jan Kuchta ze Slavie se raduje z gólu.

Nabídku na vyrovnání tak odmítl, na což hosté navzdory zvýšené snaze v závěru střetnutí samozřejmě doplatili. Slavia už hosty do podobné příležitosti nepustila a tři body si pohlídala, takže Zlín prohrál už pátý zápas v řadě.

Slavia Praha - Fastav Zlín 2:1 (1:1)
Branky: 29. Stanciu, 50. Kuchta  - 7. Potočný z pen. Rozhodčí: Ginzel - Dresler, Antoníček - Julínek (video). ŽK: Kačaraba - Vraštil.
Slavia: O. Kolář - Kúdela, Kačaraba (74. Van Buren), Zima - Masopust, Traoré (64. Holeš), Stanciu (74. Hromada), Provod, Bořil - Tecl (46. Ševčík), Kuchta (81.Oscar). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Procházka - Fantiš, Hlinka (86. Janošek), Vraštil (79. Matejov), Čanturišvili - Dramé (70. Jawo), Poznar (86. Toutou), Potočný (79. Janetzký). Trenér: Páník.