Zlín - Pardubice 0:4Pardubice deklasovaly Zlín a vyhrály venku potřetí za sebou

27. Cadu 0 : 2
80. Huf 0 : 3
90. Huf 0 : 4

Zlín

Fotbalisté Pardubic zvítězili ve 29. kole první ligy ve Zlíně 4:0. Dvoubrankové vedením jim zajistil v prvním poločase Brazilec Cadu, který otevřel skóre z penalty. Výhru pojistil ještě dvěma góly v závěru střídající David Huf. Hosté vyhráli třetí zápas po sobě na venkovním hřišti a v tabulce se vrátili na sedmé místo o bod před Baník.

Cadu z Pardubic se raduje z gólu proti Zlínu.

Naopak Zlín protáhl svoji šňůru bez zisku jediného bodu na šest duelů, naposledy vyhrál v polovině března doma s Českými Budějovicemi. Na šestnáctou příčku, znamenající sestup, mají "Ševci" z třináctého místa náskok osmi bodů.

Už první minuty zápasu ukázaly, v jakém rozpoložení se oba týmy momentálně nacházejí. Domácí působili těžkopádným dojmem, zatímco z hostujícího týmu čišela radost a uvolnění.

Hráči Pardubic se radují z gólu proti Zlínu.

Brzy se to projevilo i na skóre. Napřed si Zlín dal pod tlakem Pardubic málem dvakrát vlastní gól, aby pak opravdu inkasoval. Po rohovém kopu stáhl Cedidla za dres Černého, což si sudí ověřil na videu, a nařízený pokutový kop Cadu bezpečně proměnil. Byl to třetí gól brazilského obránce v sezoně.

Blízko k vyrovnání měl ve 22. minutě Poznar, ale z hranice šestnáctky těsně minul, zato hosté byli velmi produktivní. Cadu si ve 27. minutě narazil na hranici šestnáctky míč se Solilem a přesnou střelou k tyči nedal Dostálovi šanci.

Trenér Páník reagoval na nepříznivý vývoj dvěma střídáními ještě v první půli, třetím pak o poločase. Sporný moment nastal ve 48. minutě, kdy Jawo spadl v pokutovém území po souboji s Čihákem, sudí Matějček nařídil pokutový kop, ale po zhlédnutí videa jej odvolal.

Zleva Michal Hlavatý z Pardubic a Václav Procházka ze Zlína v utkání 29. kola Fortuna ligy.

Domácí předváděli zlepšený výkon a více se tlačili do pokutového území. Oslavit své 30. narozeniny gólem mohl Potočný, ale v 61. minutě jej vychytal Letáček, stejně jako Jawa o pět minut později.

Kontaktní gól nepřicházel. Pardubice zpevnily svůj obranný blok a vyrážely do brejků. Z jednoho se zrodil rohový kop, na který si v 80. minutě nejlíp naskočil Huf. Stejný hráč v nastaveném čase přidal čtvrtý zásah. Zlín nedal Pardubicím gól ani ve druhém vzájemném zápase, ten první skončil bezbrankovou remízou.

29. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - FK Pardubice 0:4 (0:2)
Branky: 15. z pen. a 27. Cadu, 80. a 90.+3 Huf. Rozhodčí: Matějček - Podaný, Matoušek - Marek (video). ŽK: Cedidla, Páník (trenér, oba Zlín). Bez diváků.
Zlín: Dostál - Procházka (35. Matejov), Buchta, Simerský - Fantiš, Janetzký, Vraštil (35. Janošek), Cedidla (46. Jawo) - Potočný (74. Martínez), Poznar, Dramé. Trenér: Páník.
Pardubice: Letáček - Cadu (76. Sláma), Čihák, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Tischler, Solil, Hlavatý (63. Kostka), Ewerton (87. I Sang-hjok) - Černý (63. Huf). Trenér: Novotný.