Jablonec - Olomouc 3:1Sigmu zničili i v deseti! Schranz stíhá Kuchtu

45. Schranz (penalta) 1 : 1
65. Schranz 2 : 1
68. Doležal 3 : 1

Jablonec

Dostali se do vedení, přes hodinu hráli přesilovku, ale ani to Olomouckým na rozjetý Jablonec nestačilo. Severočeši i bez vyloučeného Kratochvíla otočili proti Sigmě skóre z 0:1 na 3:1 a pojistili si druhé místo v tabulce. Dva góly slavil Schranz a v tabulce střelců se dotáhl na prvního Kuchtu. Oba mají třináct zásahů.

Zleva Martin Nešpor z Olomouce a Jaroslav Zelený z Jablonce v souboji o míč v utkání 30. kola první fotbalové ligy.

Jablonec naposledy prohrál v polovině února a proti Olomouci potvrzoval výtečnou formu od samého začátku zápasu. V úvodu si vytvořil několik velkých šancí, jenže ve 13. minutě z první nebezpečnější šance soupeře inkasoval. A navíc po půl hodině přišel o vyloučeného Kratochvíla. Přesto Jablonečtí i v deseti dokázali ještě do pauzy z penalty srovnat a po přestávce rozhodnout.

Druhý tým tabulky začal zostra. Už ve 3. minutě nebezpečně hlavičkoval Doležal, v 5. zase nebezpečně pálil z rohu šestnáctky Pleštil a o minutu později ve stoprocentní příležitosti sám před Mandousem po skvělé nahrávce Jovoviče branku přestřelil Schranz. Ve 12. minutě Jovovič další perfektní přihrávkou za obranu našel Doležala, Mandous míč vyrazil a Schranz odkrytou branku netrefil.

Zleva Vladimir Jovovič z Jablonce a David Houska z Olomouce bojují o balon v utkání 30. kola Fortuna ligy.

A tak z ničeho udeřila Sigma. Po Daňkově akci nastřelil tyč Nešpor, míč se odrazil přímo před brankovou čáru, kde ho do sítě doklepl důrazný Látal. A další komplikace pro Radův tým následovaly. V 16. minutě byl poprvé napomínán Kratochvíl a za čtvrt hodiny viděl druhou žlutou kartu za faul na Hálu.

Zelenobílí však i v oslabení dokázali ještě do přestávky srovnat. Ve 42. minutě fauloval aktivního Jovoviče, hrajícího za Jablonec stý ligový zápas, Houska a nařízenou penaltu v poslední minutě první půle proměnil nejlepší střelec domácích Schranz.

I po změně stran byli domácí aktivnější, těžiště hry bylo na olomoucké polovině. Po hodině hry se ještě míč po centru Štěpánka otřel o břevno, ale v 64. minutě už skončil v síti. Po pravé straně utekl Pleštil, šikovně odcentroval přesně na Schranze a ten z malého vápna svým druhým zásahem otočil na 2:1. O čtyři minutě později při rozehrávce namazal Mandous přímo Doležalovi, který pohotovou střelou mířil do prázdné branky přesně a zvýšil na 3:1. Jablonec prodloužil sérii bez prohry na deset zápasů a upevnil si druhé místo v tabulce.

Jablonec - Olomouc 3:1 (1:1)
30. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Sigma Olomouc 3:1 (1:1)
Branky: 45. z pen. a 65. Schranz, 68. Doležal - 13. Radek Látal. Rozhodčí: Julínek - Nádvorník, Vlček - Hrubeš (video). ŽK: Kratochvíl, Schranz, Považanec - Poulolo, Vepřek, Hála, Breite, Radek Látal. ČK: 30. Kratochvíl (Jablonec). Diváci: omezený počet.
Sestavy:
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (69. Pilař), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (89. Smejkal) - Schranz (78. Hübschman) - Doležal. Trenér: Rada.
Olomouc: Mandous - Radek Látal, Štěrba (82. Hapal), Beneš, Vepřek (72. Zifčák) - Poulolo (66. Sladký) - Hála (66. Šíp), Breite, Houska, Daněk - Nešpor (72. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.