Philadelphia - Pittsburgh 7:2Voráček dirigoval kanonádu Flyers, gólem se blýskl Nečas, výhru slavil i brankář Vaněček

Český útočník Jakub Voráček se v NHL podílel třemi asistencemi na výhře Philadelphie nad Pittsburghem 7:2. Jeho krajan Martin Nečas v dresu Caroliny skóroval při výhře nad Chicagem 5:2, za hosty si připsal asistenci u obou tref poražených Dominik Kubalík. Asistencí se blýskl v barvách Bostonu i Jakub Zbořil, jenž se přihrávkou podílel na vítězné trefě Bruins v duelu s New Jersey (3:0). Brankář Vítek Vaněček třikrát inkasoval, ale Washington zvítězil nad NY Rangers 6:3. Dva body útočníka Tomáše Hertla (1+1) nestačily San Jose k výhře nad Coloradem. Sharks podlehli Avalanche 4:5 v prodloužení.

Český útočník Jakub Voráček slaví se svými spoluhráči. V NHL podílel třemi asistencemi na výhře Philadelphie nad Pittsburghem.

Philadelphia si v duelu s Pittsburghem s chutí zastřílela a hodně vidět byl v bitvě dvou velkých rivalů český útočník Jakub Voráček, jenž přihrál na tři góly. Tým Flyers vedl 4:0, Tučnáci pak sice korigovali na rozdíl dvou branek, ale v posledních deseti minutách Philadelphia třemi góly definitivně zlomila zápas na svou stranu.

První áčko zaknihoval ryšavý Čech u trefy Hayese na 1:0 pro Flyers, podíl měl i na zásahu Farabeeho na 5:2 a přihrávku si připsal také na gól Hägga na konečných 7:2.

Voráček je s 43 body třetím nejproduktivnějším Čechem v sezoně. V dresu Flyers si připsal již 602 kanadských bodů a posunul se do elitní desítky klubové historie. V počtu nahrávek drží pátou příčku.

Do sestavy Penguins se po 23 zápasech vrátil Jevgenij Malkin a připsal si jednu asistenci. Pittsburgh prohrál podruhé z posledních osmi zápasů. "Dneska jsme se nedokázali dostat do hry. Málo jsme bruslili a nedělali to, co nám v posledních zápasech přineslo body," řekl trenér Mike Sullivan.

Z gólu se těšil Martin Nečas v barvách Caroliny, která si poradila s Chicagem. Nečas zvyšoval skóre na 2:0, když vystřelil od modré čáry a puk přes clonící hráče prošel až do sítě. Gólman Petr Mrázek zůstal jen na střídačce Hurikánů. Dvě Kubalíkovy asistence pomohly Chicagu ke snížení na 2:4, ale ke zvratu nevedly. Hattrickem se pak totiž blýskl domácí Sebastian Aho.

"V posledních zápasech se mi moc nedařilo, jsem proto rád, že jsem se zase trochu rozjel. Cítil jsem se mnohem lépe. Snažil jsem se víc zapojit do hry a mám pocit, že se to docela povedlo," hodnotil svůj výkon rodák z Nového Města na Moravě.

Dvě Kubalíkovy asistence pomohly Chicagu ke snížení na 2:4, ale při závěrečném risku bez brankáře ujel obraně Blackhawks Sebastian Aho a svým třetím gólem v zápase pojistil výhru Caroliny. "Je to komplexní hráč. Dobře bruslí, umí tvořit hru a má výbornou střelu. Na ledě ukazuje své kvality v každém zápase, je pro nás opravdu důležitý," chválil finského útočníka Nečas.

Chicago čtyři zápasy před koncem základní části přišlo i o teoretickou naději na postup do play off. "Samozřejmě nejsme v pozici, na které bychom v této fázi sezony chtěli být. V průběhu sezony jsme měli období, kdy se nám dařilo, ale na postup do play off musíte hrát celou sezonu a to nám letos nevyšlo," řekl střelec druhé branky Blackhawks Alex DeBrincat.

Pasta s Krejčím ve stínu

Dařilo se také Bostonu, byť se v jeho dresu neprosadily české opory. David Pastrňák ani David Krejčí nebodovali. Bruins však vyhráli nad New Jersey 3:0 a asistencí k tomu pomohl Jakub Zbořil, který přihrál na vítězný gól Ritchieho. Jednou si odseděl také dvouminutový trest.

Útočník Pavel Zacha se za poražené neprosadil.

Buffalo doma vyhrálo nad New Yorkem Islanders, i když v polovině duelu mělo dvoubrankové manko a navíc jej od třetí prohry uchránilo video. V posledních deseti minutách ale Šavle sesekaly soupeře. Daly tři góly a mohou slavit, dvěma trefami zazářil domácí Reinhart.

Colorado rozjelo bitvu s Nashvillem bídně, prohrávalo 0:3, ale v závěrečné dvacetiminutovce dostal hattrickem duel do prodloužení Švéd Bemstrom. Jenže nakonec slaví stejně hosté, rozhodl Josi.

V duelu Floridy s Dallasem se na domácí straně neprosadil Radko Gudas, za Hvězdy pak Radek Faksa. Florida vedla dvakrát o dvě branky, ale hosté během jedenácti sekund manko nakonec smazali. V prodloužení ovšem stejně vystřelil Panterům výhru Barkov.

O šanci na play off přišlo také San Jose. Hertl si ve druhém duelu za sebou připsal dva body za gól a asistenci, ani jednou však nepomohl k výhře, v sobotu Sharks podlehli Coloradu 3:4.

Odchovanec pražské Slavie využil v úvodu druhé třetiny chyby v rozehrávce Colorada, povedenou kličkou se zbavil posledního obránce a bekhendem poslal San Jose do vedení 2:1. O šest minut později asistoval u gólu Evandera Kanea a Sharks zvýšili na 3:1. Dobře rozehraný zápas však k vítězství nedotáhli. Tři a půl minuty před koncem vyrovnal na 4:4 Nazem Kadri a po 41 sekundách prodloužení rozhodl o výhře Colorada Andre Burakovsky. Brankář Josef Kořenář strávil utkání na střídačce.

Connor McDavid čtyřmi body dovedl Edmonton k výhře ve Vancouveru 5:3 a zajistil svému týmu účast ve vyřazovacích bojích. Nejproduktivnější hráč soutěže překonal v padesátém zápase v sezoně devadesátibodovou hranici. Od sezony 1990/1991 to zvládli rychleji jen čtyři hráči - Mario Lemieux (34), Jaromír Jágr (46), Adam Oates (46) a Wayne Gretzky (47).

Výsledky zápasů NHL:
Buffalo - NY Islanders 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 56. a 60. S. Reinhart, 35. Tage Thompson, 52. Asplund – 10. Pelech, 31. Wahlstrom. Střely na branku: 40:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Houser, 2. Tage Thompson, 3. S. Reinhart (všichni Buffalo).
Carolina - Chicago 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 25., 30. a 59. Aho, 7. D. Hamilton, 14. Nečas – 39. Mitchell (D. Kubalík), 55. DeBrincat (D. Kubalík). Střely na branku: 38:17. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. D. Hamilton, 3. Trocheck (všichni Carolina).
Columbus - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)
Branky: 42., 48. a 56. Bemström – 40. a 64. Josi, 30. F. Forsberg, 32. Johansen. Střely na branku: 32:38. Diváci: 4210 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bemström (Columbus), 2. Josi, 3. F. Forsberg (oba Nashville).
Florida - Dallas 5:4 v prodl. (3:2, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Huberdeau, 3. N. Gusev, 15. Weegar, 21. Forsling, 63. Barkov – 13. Pavelski, 18. Hintz, 44. Kiviranta, 45. Seguin. Střely na branku: 43:29. Diváci: 4702 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Tippett (oba Florida), 3. Seguin (Dallas).
Montreal - Toronto 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 22. Toffoli, 60. Danault, 65. Caufield – 5. Rielly, 38. Matthews. Střely na branku: 23:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Caufield, 2. Nick Suzuki (oba Montreal), 3. Matthews (Toronto).
New Jersey - Boston 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 30. N. Ritchie (J. Zbořil), 38. Bergeron, 58. Grzelcyk. Střely na branku: 20:42. Diváci: 3600 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bergeron (Boston), 2. Wedgewood (New Jersey), 3. T. Rask (Boston).
NY Rangers - Washington 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Branky: 18. a 23. Zibanejad, 25. Kakko – 15. Dowd, 16. Sheary, 39. Hathaway, 45. Sprong, 52. Bäckström, 59. T. Wilson. Střely na branku: 26:40. Vítek Vaněček odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,5 procenta. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sprong, 2. Dowd, 3. M. Raffl (všichni Washington).
Ottawa - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. Co. Brown, 59. N. Zajcev – 50. Morrissey. Střely na branku: 18:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Co. Brown (oba Ottawa), 3. Morrissey (Winnipeg).
Philadelphia - Pittsburgh 7:2 (3:0, 1:0, 3:2)
Branky: 16. a 58. Giroux, 6. K. Hayes (Voráček), 15. Gostisbehere, 28. Allison, 52. Farabee (Voráček), 59. Hägg (Voráček) – 43. Crosby, 49. Zucker. Střely na branku: 45:37. Diváci: 2542 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Lyon, 2. Giroux, 3. Gostisbehere (všichni Philadelphia).
Minnesota - Vegas 6:5 (2:3, 1:2, 3:0)
Branky: 8. a 29. Bonino, 4. J. Eriksson Ek, 51. Fiala, 59. Kaprizov, 59. Brodin – 5. Theodore, 7. Martinez, 13. Tuch, 27. Mark Stone, 37. Marchessault. Střely na branku: 32:32. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. Kaprizov, 3. Bonino (všichni Minnesota).
St. Louis - Anaheim 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 26. B. Schenn, 43. Bortuzzo, 60. R. O'Reilly – 27. Getzlaf. Střely na branku: 32:20. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Thomas, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).
Arizona - Los Angeles 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 18. Dvorak, 21. Chychrun – 18. T. Moore, 28. Kopitar, 34. Iafallo. Střely na branku: 34:25. Diváci: 4 983 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Chychrun (Arizona), 3. Iafallo (Los Angeles).
Vancouver - Edmonton 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky: 14. Schmidt, 38. J. T. Miller, 57. Boeser – 37. a 59. McDavid, 4. Puljujärvi, 21. Barrie, 40. Kahun. Střely na branku: 23:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. J. T. Miller (Vancouver), 3. Barrie (Edmonton).
San Jose - Colorado 4:5 v prodl. (1:1, 2:0, 1:3 - 0:1)
Branky: 4. a 28. E. Kane (na druhou Hertl), 22. Hertl, 44. Meier – 6. Rantanen, 42. Ničuškin, 49. Landeskog, 57. Kadri, 61. Burakovsky. Střely na branku: 27:31. Diváci: 1071 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky (Colorado), 2. E. Kane, 3. Barabanov (oba San Jose)