Rusko - Finsko 1:4Rusové v Euro Hockey Tour poprvé v sezoně prohráli

Ruští hokejisté utrpěli na Českých hrách v jedenáctém utkání sezony v sérii Euro Hockey Tour první porážku. Finsku podlehli 1:4, když odpověděli jen na úvodní gól soupeře. Finové rozhodli třemi brankami v poslední desetiminutovce, dvě z nich vstřelil útočník Jere Karjalainen. Sborná bude v sobotu posledním soupeřem českého týmu před cestou na mistrovství světa v Rize.

Hráči Finska se radují z gólu proti Rusku.

Úvodní dějství příliš vzruchu před oběma brankami nepřineslo. Po čtyřech minutách však byl vyloučen Judin a Seveřané jeho prohřešek proti pravidlům potrestali. Už po 50 sekundách poslal ruského obránce předčasně zpět do hry Rindell, jenž se prosadil těsně zpoza kruhu, když využil zakrytého výhledu brankáře Bočarova. V 18. minutě mohl vyrovnat Voronkov, jenže Olkinuora ho vychytal betonem.

V podobném duchu se odehrála i druhá dvacetiminutovka, jen s tím rozdílem, že se skóre nezměnilo. Nejblíže ke gólu měl Timkin, po jehož ráně zachránila brankáře Olkinuoru tyčka. O chvilku později nedotáhl slibnou akci k vyrovnání ani Morozov.

O těsné vedení Finové přišli ve 45. minutě, kdy jejich zaváhání využil Šalunov a ze samostatného úniku překonal Olkinuoru forhendovým zakončením. Rozhodující pro celý zápas byla 51. minuta, v níž se během 32 sekund prosadili Karjalainen, jenž krátce předtím pykal na trestné lavici, a Turunen.

Rusové se pak pokusili o zvrat v dlouhé power play, čehož využil k pojistce Karjalainen.

České hokejové hry v Praze, turnaj Euro Hockey Tour:
Rusko - Finsko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 45. Šalunov - 5. Rindell (Sallinen, Puustinen), 51. J. Karjalainen (Tiivola), 51. Turunen, 60. J. Karjalainen (Suomi). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Brejcha, Lhotský (všichni ČR). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Bez diváků.
Rusko: Bočarov - Jakovlev, Judin, Dronov, Ožiganov, Rafikov, A. Marčenko - Slepyšev, Šalunov, Okulov - Voronkov, Morozov, Burdasov - Podkolzin, Zernov, E. Galimov - Švec-Rogovoj, Kameněv, Timkin - K. Marčenko. Trenér: Valerij Bragin.
Finsko: Olkinuora - Ohtamaa, Kaski, Friman, Rindell, Parikka, Pokka, Kivistö, Nousiainen - Turunen, Ruohomaa, Pakarinen - Sallinen, Lundell, Puustinen - Suomi, Tiivola, J. Karjalainen - Mäenalanen, Björninen, Anttila. Trenér: Jukka Jalonen.