Newcastle - Manchester City 3:4O výhře Manchesteru City v přestřelce s Newcastlem rozhodl hattrickem Torres

Fotbalisté Manchesteru City v prvním utkání po zisku mistrovského titulu v divoké přestřelce porazili 4:3 Newcastle. O vítězství hostů v utkání 36. kola anglické ligy rozhodl hattrickem Ferrán Torres.

Fotbalisté Manchesteru City se radují z branky

Trenér Pep Guardiola nechal po zajištění titulu a před blížícím se finále Ligy mistrů odpočívat opory. Šanci dostali náhradníci včetně pětatřicetiletého brankáře Scotta Carsona, který nastoupil poprvé od roku 2019. V Premier League si dokonce zahrál po deseti letech.

Newcastle poslal do vedení Emil Krafth. Hosté zásluhou Cancela a Torrese skóre otočili, ale v nastavení první půle srovnal z penalty Joelinton. Po hodině hry Carson sice chytil Josephu Willockovi penaltu, ale domácí útočník z dorážky poslal Newcastle do vedení.

Z něj se domácí, kteří už před zápasem měli jistotu udržení, neradovali dlouho. V 64. minutě tečí na 3:3 srovnal Torres. O minutu a 40 sekund později španělský útočník završil z dorážky hattrick a rozhodl o výhře City.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:
Newcastle - Manchester City 3:4 (25. Krafth, 45.+6 Joelinton z pen., 62. Willock - 42., 64. a 66. Torres, 39. Cancelo).