Česko - Slovensko 77:49Basketbalistky v přípravě na ME vyhrály jednoznačně nad Slovenskem

České basketbalistky porazily v Praze v pátém přípravném utkání před mistrovstvím Evropy Slovensko 77:49. Nejlepší střelkyní byla s 15 body Julia Reisingerová, o bod méně dala Kateřina Elhotová. Generálkou pro oba týmy bude páteční neveřejný zápas od 11:00 opět v hale na Královce.

Zleva Natálie Stoupalová z České republiky a Alexndra Hašková ze Slovenska.

Tým trenéra Štefana Svitka se díky šestibodové šňůře dostal v úvodu do vedení 8:2. Střelecky ho táhly Reisingerová a Kateřina Elhotová, které se rovným dílem podělily o prvních deset bodů. V první čtvrtině vedly Češky dvakrát už o osm bodů, ale Slovenky do jejího konce stáhly ztrátu na 17:19.

Z dalšího osmibodového manka se potom slovenský výběr dokázal dostat v 18. minutě díky trojce Michaely Feketeové až na vyrovnaný stav 30:30, ale odpověď domácích byla rázná. Po trojkách Elhotové a Natálie Stoupalové, šestce Terezy Vyoralové a zakončenému úniku Reisingerové utekly na rozdíl devíti bodů.

Zleva Miroslava Praženicová ze Slovenska a Romana Hejdová z České republiky.

Do poloviny třetí čtvrtiny už si Češky vypracovaly náskok 12 bodů a k Elhotové se přidala s dvojciferným počtem bodů Reisingerová. Do závěrečné desetiminutovky šly už domácí hráčky s náskokem 14 bodů díky trojce Elišky Hamzové s klaksonem.

Zleva Nikola Kováčiková ze Slovenska a Eliška Hamzová z České republiky.

Na další snížení Slovenek zareagoval Svitkův tým devítibodovou šňůrou a získal vedení 65:47. Zápas zakončily Češky další sérií dokonce 12:0, osm bodů, z toho i díky dvěma trojkám za sebou, dala Gabriela Andělová.

Češky už mají za sebou v přípravě dva duely se Švédskem (50:62 a 79:61) a dva s Běloruskem (71:59 a 57:54). Evropský šampionát se bude hrát od 17. do 27. června ve Štrasburku a Valencii. Svitkův tým čeká ve Francii v základní skupině D postupně Rusko, domácí reprezentace a Chorvatsko.

Přípravné utkání basketbalistek v Praze:
Česko - Slovensko 77:49 (19:17, 39:31, 56:42)
Nejvíce bodů: Reisingerová 15, Kateřina Elhotová 14, Andělová 10 - Praženicová 9, Feketeová a Páleníková obě 8. Fauly: 18:19. Trestné hody: 14/10 - 16/10. Trojky: 9:7. Doskoky: 35:34.