Kanoista Slanina vyhrál na úvodním SP sjezdařů závod ve sprintu

Kanoista Vladimír Slanina vyhrál na úvodním Světovém poháru ve sjezdu na divoké vodě v Banja Luce závod ve sprintu. Kajakářka Zuzana Dziadková skončila při premiéře v reprezentaci druhá.

Ilustrační foto.

Slanina vyhrál už kvalifikaci a ve finále předčil o 61 setin Francouze Quentina Dazeura. "Mám tu vodu tady prostě rád," uvedl v tiskové zprávě svazu Slanina, který na řece Vrbas vybojoval v minulosti řadu medailových umístění včetně bronzu na MS 2016. "Vítězství po tak dlouhé době potěší," dodal v narážce na to, že sjezdaři v loňském roce přišli kvůli koronaviru o všechny mezinárodní závody.

Dziadková nestačila jen na Slovinku Anu Steblajovou. Těsně pod stupni vítězů se po předchozím vítězství v kvalifikaci umístila kanoistka Marie Němcová, nejlepším českým kajakářem byl na šestém místě nováček v týmu Vojtěch Matějíček a mezi deblkanoisty Marek Rygel a Petr Veselý obsadili páté místo.