Ukrajina - Anglie 0:4Kane se rozjel, Albion koncertoval a vyzve v boji o finále přemožitele Čechů

Posledním semifinalistou fotbalového EURO se stala Anglie. Ve čtvrtfinále na domácím Wembley deklasovala Ukrajinu 4:0, když dvěma góly zazářil kanonýr Harry Kane, a mezi poslední čtyři týmy se probojovala po 25 letech. Albion se v boji o finále utká ve středu od 21:00 znovu v Londýně s přemožiteli Čechů Dány.

Anglický střelec Harry Kane slaví gól, který vstřelil Ukrajině ve čtvrtfinále EURO.

Na úvodní trefu Harryho Kanea ze 4. minuty navázal krátce po přestávce Harry Maguire. Třetí gól přidal opět Kane a skóre uzavřel v 63. minutě střídající Jordan Henderson. Neporaženi jsou Angličané už 11 zápasů a na Euru neinkasovali ani v pátém duelu.

S Ukrajinou neprohráli již sedmý z osmi zápasů, ve vzájemných duelech uspěli po dvou remízách. Na mezinárodní scéně udrželi čisté konto posedmé. Naopak pro Ukrajinu zůstalo čtvrtfinále maximem na ME.

Fotbalisté Anglie skvěle rozehráli čtvrtfinále EURO proti Ukrajině. Brzy slavili vedoucí gól, mezi střelce se zapsal Harry Kane.

Angličané vstupovali do zápasu z pozice favorita a tu potvrdili už po čtyřech minutách hry. Sterling našel po obléhání ukrajinského pokutového území Kanea a ten zblízka prostřelil brankáře Buščana. Útočník Tottenhamu zaznamenal 36. gól v reprezentaci a zároveň to v čase 3:32 byla nejrychlejší anglická branka na ME od roku 2004, kdy se prosadil po dvou minutách a pětadvaceti vteřinách Michael Owen.

Anglický fotbalista Harry Kane střílí vedoucí branku svého týmu ve čtvrtfinále EURO proti Ukrajině.

Ukrajinci sice neměli územní převahu, přesto v první půli několikrát ukázali přímočarost. Po jedné z chyb Walkera střílel po okamžitém brejku nebezpečně Jaremčuk, avšak proti němu zasáhl brankář Pickford. Angličané zase odpověděli po půl hodině hry tvrdým pokusem Rice, ale i Buščan vytáhl pohotový zákrok.

Týmu trenéra Southgatea, který zatím evropský titul ještě nikdy v historii nevyhrál, vyšel i vstup do druhé půle. Po faulu Sydorčuka se postavil ve 46. minutě ke standardní situaci Shaw a jeho centr dopravil hlavičkou do sítě Maguire.

Anglická radost. Útočník Harry Kane slaví se spoluhráči vedení nad Ukrajinou ve čtvrtfinále EURO.

Jakýkoliv další odpor Ukrajinců následně zlomil o čtyři minuty později opět Kane, jenž propasíroval po dalším centru z levé strany míč mezi Buščanovy nohy. S devíti reprezentačními brankami na velkých akcích anglický kanonýr vyrovnal dosavadní maximum Alana Shearera, víc tref má už jen desetigólový Gary Lineker.

Útočník Tottenhamu mohl po hodině hry završit i hattrick, proti jeho střele se však blýskl Buščan. Ani ten už ale z následného rohového kopu nic nezmohl proti hlavičkujícímu Hendersonovi, jenž zajistil favoritovi nejvyšší výhru od březnového vítězství v kvalifikaci MS nad San Marinem (5:0). Kapitán Liverpoolu se navíc dočkal první reprezentační branky po 62 startech v národním dresu a stal se nejdéle čekajícím Angličanem na úvodní gól.

Anglický fotbaista Raheem Sterling v akci během čtvrtfinále EURO s Ukrajinou. Atakuje jej Ilja Zabarnyj.

Čtyři branky "Albion" dal ve vyřazovací fázi velké akce naposledy ve finále MS v roce 1966 a v rámci play off ME to je pro Anglii největší výhra v historii. Angličané zároveň poprvé dovedli na Euru do vítězného konce duel, v němž po čtyřech minutách vedli. Doteď měli při takovém vývoji bilanci dvou remíz a tří porážek.

Mistrovství Evropy ve fotbale - čtvrtfinále (Řím):
Ukrajina - Anglie 0:4 (0:1)
Branky: 4. a 50. Kane, 46. Maguire, 63. Henderson. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Fritz (video, všichni Něm.). Bez karet. Diváci: 11 880 (omezený počet).
Ukrajina: Buščan - Zabarnyj, Kryvcov (35. Cygankov), Matvijenko - O. Karavajev, Sydorčuk (64. Makarenko), Zinčenko, Mykolenko - Šaparenko - Jaremčuk, Jarmolenko. Trenér: Ševčenko.
Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw (65. Trippier) - Rice (57. Henderson), Phillips (65. Bellingham) - Sancho, Mount, Sterling (65. Rashford) - Kane (73. Calvert-Lewin). Trenér: Southgate.