Bída pokračuje. Bajcův návrat zatím českým skokanům k bodům nepomohl

Čeští skokani na lyžích v prvním závodě pod vedením staronového reprezentačního kouče Vasji Bajce na body nedosáhli. V úvodním dílu letní Grand Prix v polské Wisle obsadil Čestmír Kožíšek 35. místo a Viktor Polášek byl o čtyři příčky za ním. Překvapivým vítězem se stal domácí Jakub Wolny.

Čestmír Kožíšek

"K bodům není daleko. Potřebujeme ještě zapracovat na přechodu do letové fáze, kde mají kluci rezervy, abychom stabilně bodovali a posouvali se dál," uvedl Bajc. Slovinský trenér, který v roce 2006 dovedl Jakuba Jandu k historickému triumfu ve Světovém poháru, vystřídal po nevydařené minulé sezoně u reprezentace Františka Vaculíka.

Kožíšek skočil 112,5 metru a k postupu do druhého kola mu scházelo pět bodů. "Na odrazu jsem udělal drobné chyby, které způsobily, že jsem nebodoval. Vloni jsem zde na letní Grand Prix získal body, což chci i letos. Zítra mám další závod," řekl Kožíšek.

Wolny si připsal k radosti 3000 fanoušků první vítězství v letní Grand Prix. Šestadvacetiletý Polák, jehož maximem ve Světovém poháru je čtvrté místo, vyhrál o 0,4 bodu před Rakušanem Janem Hörlem. Třetí byl další domácí skokan Dawid Kubacki.

Kvalifikaci ovládl trojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch, ale do závodu kvůli poraněnému kotníku polská hvězda nenastoupila.