Plzeň v boji o Konferenční ligu zvítězila, Slovácko přišlo v závěru o remízu

Plzeň/Plovdiv

Fotbalisté Plzně a Slovácka vstoupili ve čtvrtek do evropských pohárů ve 2. předkole nově vytvořené Konferenční ligy. Viktoria se v nové sezoně před domácími fanoušky představila vítězně, když zdolala běloruský Dynamo Brest poměrem 2:1. Slovácko na hřišti Lokomotivu Plovdiv dlouho drželo remízu, v samém závěru utkání ale inkasovalo a do domácí odvety veze prohru 0:1.

Pavel Šulc z Viktorie Plzeň oslavuje gól na 1:0 během utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy.

Západočeši udeřili dvakrát během prvního poločasu. Ve 22. minutě se trefil Pavel Šulc. Ve 33. se fotbalisté Viktorie radovali podruhé, když se prosadil Filip Kaša. Ve druhém poločase za Dynamo snížil Alexandr Šestjuk a Plzeň pojede do arménského Jerevanu s jednogólovým náskokem.

Slovácko si předkolo jednoho ze tří nejvýznamnějších evropských pohárů zahrálo poprvé v historii. Tým z Uherského Hradiště na hřišti favorizovaného bulharského celku Lokomotivu Plovdiv sahal po nadějné remíze do odvety, nakonec ale svěřenci trenéra Martina Svědíka prohráli v Bulharsku 0:1, když se za domácí Lokomotiv prosadil v 89. minutě Vitanov.